1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakım ekibi için ayakkabı

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Sarp Büyüktürkoğlu tarafından 1 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Sarp Büyüktürkoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48304
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şehir güzel, kızlar güzel, jantlar neden güzel olmasın
    Herkese iyi günler. Malumunuz iş ayakkabıları çok geniş yelpazede ve çalışanlarımıza uygun ayakkabıyı seçerken her birini deneme imkanımız olmuyor. Öncelikle yaptığımız işten bahsedeyim. Toplam çalışanı 3000'i geçkin bir firmanın elektrik ve mekanik bakım işlerini yapıyoruz. Jant fabrikası. Bakım ekiplerimiz iş gereği fabrikanın her yerine giriyorlar, buna dökümhane de dahil, arıtma tesisi de. Şimdi dolayısıyla bu ayakkabıların kaymaz, metal içermeyen, delinmeyecek, sıvı geçirmeyecek, ısıya dayanıklı olması gerekiyor. Bunlara ek olarak ergimiş metal sıçramalarına karşı dilsiz ve boğazlı olması şart mıdır çok emin değilim. Geçmişte böyle bir iş kazası yaşanmış dolayısıyla gereklidir diyeceksiniz ama yaz aylarında küçücük yerlere girip çıkan, dökümhanede de bakım yapacak bu ekibe nasıl giydiririm pek bilemiyorum.
    Benzer sektörlerde çalışan arkadaşlarımız hangi ürünleri kullanıyor? Önerecekleri marka var mıdır? Birde konforlu olmasını da istiyoruz.
    Elektrik bakım ve mekanik bakım ayrı ayrı ekipler. Yani farklı önerileriniz olabilir.
    Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Elektrik izolasyon durumunu da göz önünde bulundurunuz.
    Bir de benim şahsen gemide şahsım için dışarıdan aldığım ( şirketin verdiği harici) bir ayakkabım var. Standart YDS modelleri kullanılan malzeme gereği sanırım aşırı terleme yapıyor ve şahsen ben bundan huzursuz oluyorum. Özellikle bu terleme vb durumda ayaklarımın hava alması adına özel model alıyorum. Markayı tam hatırlayamadım ama bir şekilde bulurum.
    Siz de hava sirkülasyonu olan, mümkünse bağcıksız olan modelleri tercih edin. Bir de kullanılan malzeme kalitesi de olası sıyrılma, yırtılma vb. önlenmesinde faydalı olur.
    Kolaylıklar.
  3. Sarp Büyüktürkoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48304
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metal içermeyen derken aslında elektrik izolasyonunu kastetmiştim. Kompozit burunlu, çivisiz metal parçasız yani:)
  4. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    Bizim bakım onarım ekibi 10 kişiden oluşuyor bunların 2 si marangoz 2 si elektrik bakım, geriye kalan 6 kişi bakım onarım ekibi. Herkesin kendine göre görevi var, biri makina bakımcı biri kaynakçı vs. ancak bazı durumlarda herkes her işi yapabiliyor. Biz bu konuda çok ayakkabı denedik. Ancak en uygun gördüğümüz ve memnun kalınanlar aşağıdaki markalardır.
    Elektrik bakım için
    U-Power QUEBEC S3 SRC
    Makina bakım- kaynak operatörü için
    Yeşil iş ayakkbısı A22 S2 KAPAKLI Ayakkabı
    Dökümhane gibi yerlerde ise yazın bot tarzı iş ayakkabısı kullandırmak oldukça güç. Ancak ayakkabı üzerine geçirilen tozluk denilen koruyucular var bunlardan önerebilirim. Bir de yaz aylarında benim özellikle çalışanlara söylediğim şey şu. Çay molalarında ve yemek molalarında ayakkabılarınızı çıkarıp ayaklarını havalandırmaları.

Ekli Dosyalar:

• 1.png
      1.png
      Dosya Boyutu:
      188,8 KB
      Görüntüleme:
      13
    • 2.png
      2.png
      Dosya Boyutu:
      50,8 KB
      Görüntüleme:
      11
  5. Sarp Büyüktürkoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48304
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yeşil marka ayakkabılar başıma bela oldu Nilay hanım. Ayaklar yara bere içinde, mantarlılar, nasırlılar. 100den fazla çalışan var bakım da. Ama tozluk uygulanabilir.
  6. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Zaten çalışanların o mantar nasır işi için özel eğitim vermek lazım, AYAK BAKIMI EĞİTİMİ. Ayaklarını temiz tutmazsa belirli zamanlarda ayaklarını havalandırmazlarsa, ayakkabı içinde bulunan ayak pedlerini yıkamazlarsa mantar oluyor. Mantar ilaçları, pudralar, ayak spreyleri vs. gibi olanaklar varken hiç birini denemeyip şikayet etmek işlerine geliyor. İlk denediğim ayakkabı YDS EL 250 S1 nasıl herkesten şikayet, bunların yazlığı yok muymuş yazın bu ayakkabı giyilirmiymiş. Yazlık ayakkabı derken sandalet istiyorlar heralde ki bizim fabrikada her taraf saç malzeme imkansız kullandıramam. Sonra MEKAP 157 aldık herkes çok memnun, önceki ayakkabıdan kat kat güzel bilmem ne dediler. Şimdide bunlardan memnun değiller eskiler daha güzelmiş. Yani çalışanı hiç bir zaman mutlu edemeyiz.