1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakımcı olmak

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Merhaba,

  Çalıştığım firmada tornada çalışan ustalar ve bazende preste çalışan ustalar makinelerin bakımlarını yapmakta fakat net olarak bakımcı diye bir personel yok. Yani iş ortada kime düşerse o yapıyor. Bakımcı diye bir personel belirlemem yada belirlememem bir sıkıntı oluşturur mu ?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  iş ekipmanları ehil kişilerce kullanması ve bakımları yetkilendirilmiş ve görevlendirilmiş ehil kişilerce yapılması gerekmektedir.İlerde bakım esnasında doğabilecek bir iş kazasında asli kusuru iş ekipmanını hem kullanan kişinin hemde bakım yapmasından dolayı mevzuat dahil kabul edilmez bir durum olmasından dolayı kusuru tamamen işveren yer..
 3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  bu kişinin ehil kişi olması için ne gerekiyor mesleki eğitim belgesi bunun haricinde ne gerekiyor örneğin preslerin bakımını yapan birisinin ?
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ya işveren görev tanımı ve görevlendirme yapacak yada o makinenin servisine yada bakımcısına yaptıracak,dikkat edin asıl kazalar bakım ve onarım esnasında oluyor ve genelde uzuv kaybı yaşanıyor...kolay gelsin...
 5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  aynen öyle genelde kazalar bakımdan oluyor dediğiniz gibi bir görev talimatı hazırlayıp işçiye tebliğ etmek işimi görür gibi anlıyorum.