1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bakan çelik'e 'başbakanlık inşaatında işçi öldü mü?'

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  CHP'den Bakan Çelik'e 'Başbakanlık inşaatında işçi öldü mü?' sorusu
  ANKARA - 25.03.2014 14:39:17
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e “Mahkeme kararına rağmen devam eden “Başbakanlık Hizmet Binası İnşaatı”nda bugüne kadar herhangi bir işçi ölümü gerçekleşmiş midir? Gerçekleşmiş ise ölen işçilerin isimleri ve ölüm sebepleri nelerdir?” diye sordu.

  Bakan Faruk Çelik tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Gökhan Günaydın, “Bilindiği üzere Ankara 11.İdare Mahkemesi 17 Şubat 2014 tarihinde Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Başbakanlık Hizmet Binası hakkında tarihi sit statüsünün kaldırılmasına ilişkin iptal karar vermiştir. Söz konusu iptal kararına rağmen inşaat çalışmaları son bulmamış; inşaatın derhal mühürlenmesi gerekirken, mahkeme kararına aykırı bir şekilde inşaat çalışmalarına devam edilmiştir. Yazılı basında, inşaatın hukuka aykırı bir şekilde devam ettiği 3 Mart 2014 tarihinde saat 18.50 sularında Savaş Oğuz isimli taşeron işçinin inşaattan düşerek öldüğü haberleri yer almaktadır.” hatırlatmasını yaptı.

  BAKAN ÇELİK’E SORULAR

  CHP’li Günaydın bu kapsamda, Faruk Çelik’e şu soruları yöneltti;
  Mahkeme kararına rağmen devam eden Başbakanlık Hizmet Binası İnşaatında bugüne kadar herhangi bir işçi ölümü gerçekleşmiş midir? Gerçekleşmiş ise ölen işçilerin isimleri ve ölüm sebepleri nelerdir?
  Yazılı basında yer alan Savaş Oğuz isimli işçinin öldüğüne ilişkin haberler doğru mudur? Doğru ise Sosyal Güvenlik Kurumu ve Bakanlığınız bünyesinde görev yapan müfettişlerce gerekli araştırma ve incelemeler yapılmış mıdır?
  Gerekli araştırma ve incelemeler neticesinde konu ile ilgili rapor düzenlenmiş midir? Düzenlendi ise ölüm vakıasının sebebi ve zamanı nedir? Raporda kime, ne oranda kusur atfedilmiştir?
  Söz konusu haberlerde yer alan ölüm vakıasının saat 18.50’de meydana geldiği doğru mudur? Doğru ise işçiler saat 18.50’ye kadar neden çalıştırılmaktadır? Bu konudaki talimat kimler tarafından verilmiştir?
  Söz konusu inşaatta “iş güvenliği” ile ilgili gerekli önlemler alınmış mıdır? Alınmış ise bu önlemler nelerdir?

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   54,6 KB
   Görüntüleme:
   7.632
 2. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Erkan Bey,
  İş güvenliği işinin cılkını çıkardılar. Hiç bir müteahhit tınlamıyor