1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakanlığa gittim evrakları teslim ettim :)

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na gittim.
    Sadece dilekçe ve prim günlerini gösteren kağıdı teslim ettim evrak takip numarası verdiler.
    En sağlamı bu oldu galiba

Kafamdaki soruların hepsine de cevap buldum
  2. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kafanızdaki soruları merak ettim Ergül Bey.
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bir memur olarak özel sektörde çalışma ihtimalim nedir?
  4. cetın_27 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52123
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YDA İNŞAAT
    ergül bey bile bile söylediniz demi. kafamdaki sorularrr diye..söyle bakim amacın ne. adaymısın yoksa bi yerlere seçimde geliyo zatenn.
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Aralıkta B sınavını kazanırsam daha sonra ki sınavda A için başvurum olacak mı?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Kasım 2013 ---
    Kargo ile evrakların gönderilmesinde bir sıkıntı çıkar mı?
    şu an sertifikası olmayan birisi iki sınav hakkından yararlanabilir mi?
    Çalışan güvenliği komitesinde görevli olmam bana sorumluluk yükler mi?
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Cevapları ne oldu ?
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Memurlar sadece kendi kurumlarında ya da bağlı kamu kurumlarında görev alabilir ASLA VE ASLA özelde çalışamaz...
    bu sınavda B olursan diğer sınavda A olabilirsin (1800 prim günün varsa)
    Kargo Bakanlık gelen evrak kısmına getiriyormuş
    bizim teslim ettiğimiz İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gelen Evrak kısmı ve bize verilen kayıt numarası ile takibini yapabilirsiniz dediler
    sertifikası olmayan bir kişi Aralık ve sonra ki sınavda başarılı olursa ve prim günü yeterliyse bir sonra ki sınavda A ya da B olabilir dediler yalnız 02.08.2014 tarihine kadar sınav olursa ve sınav ücreti sertifika ücreti yatırılırsa
  8. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğitim kurumlarında valilik onayı ile çalışabileceğimi söylemişti bir arkadaşım.Kadınların vakitleri yetmez ya kendilerine,benim vaktim yok deyip geri çevirmiştim.
  9. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ………………………………………….​
    MÜDÜRLÜĞÜNE​
    ..............​
    ……………………….. Şube Müdürlüğünde …………………………. Olarak görev yapmaktayım.
    Devlet Memurları Kanunu 89. Maddesinde belirtilen “Her derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile Üniversite ve Akademi (Askeri Akademiler dahil), okul, kurs veya yaygın eğitim yapan kurumlarda ve benzeri kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebilir. Ücretleokutulacakderssaatlerininsayısı,dersgörevialacaklarınniteliklerivediğerhususlarilgiliBakanlığınteklifiveBakanlar Kurulununkararı iletespit olunur.” ve 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 8.Maddesinde belirtilen “Uzman öğretici, usta öğretici ve öğretmenlik yapma nitelik ve şartlarını taşıyan diğer Devlet memurlarına, ilgili birimlerin izniyle haftada on saati geçmemek üzere ücretli ders görevi verilebilir” Kanun Hükümleri gereğince;
    Milli Eğitim Bakanlığınca 5580 Sayılı Kanun Hükümlerine uygun olarak çalışma ruhsatı verilmiş olan Özel Öğretim Kurumları ve Kurs Merkezlerinde, mesai dışı saatlerde ve asli görevimi aksatmamak kaydı ile ücretli ders görevi almak istiyorum. Ders verme yeterliliğim sunacak olduğum diploma ve sertifikalar ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğünce değerlendirilecek ve uygun görülmesi durumunda Valilikçe ders verme yeterliliğim valilikçe onaylanacaktır.
    Özel Öğretim Kurumlarında ders verebilmem için gerekli izin onayının alınması için gereğini arz ederim.
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    asıl ilginç olanı evrak teslim ettiğim kişinin ismi

ERGÜL

o kadar insan içinden adaşım çıktı nadir bir isim olmasına rağmen
    Memur olarak çalışıyorsanız özel sektörde ek olarak UZMAN olamıyorsunuz
  11. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Evet, mevzuata göre önceden izin almak şartıyla özel şirketlerde bile haftada 8 saat eğitmenlik yapma hakkımız var..Ama genel müdürlük makamının izin vermesi lazım..