1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakanlığa serzeniş(eyyy bakanlık sen hangi ülkenin bakanlığısın?)

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  eyyyyy bakanlık sen hangi ülkenin bakanlığısın zannımca benim yaşadığım ülke ile pek alakan yok.yahu türkiyede işletmelerin %85 inin kobi olması gerçeğini ve 10 dan az çalışan sayısı olan işletmelerinbi hayli yüksek olduğu ülkemde bakanlığın diğer sağlık personeli çalıştırma konusunda ısrarı neden dir acep?hadi şu mantığı anlıyorum doktorun olmadığı zamanlarda işyerinde olsun ufak ilk yadım müdahaleleri falan yapsın anlaşılabilir bir gerekçe.zaten bu kanun içine bu konu yu sokuşturmanın da tek mantıklı açıklaması bu olabilir bunun dışında başka bir açıklaması yok.sanki biz amerikayız dev şirketler falan var herkes te bu şirketlerde çalışıyor.sayın bakanım türkiyedeyiz biz unuttunuzmu açın istatiklere falan baktırın bu yönetmelikleri tebliğleri hazırlayan arkadaşlarınıza.işveren e hekimi şart koştunuz amenna uzman da olsun dediniz bunada okey diğer sağlık personeli nedir yaw.ne iş yapıcak bu arkadaş yukarıda anlattığım mantığa göre ise o zaman tam zamanlı olmalı bu çalışma saatleri ne
  Diğer sağlık personelinin çalışma süreleri
  MADDE 19 – (1) Diğer sağlık personeli, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
  a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli veya tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 35 dakika.
  b) Diğer işyerlerinden;
  1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.
  2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 9 dakika.
  3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.
  (2) Tam süreli işyeri hekiminin görevlendirildiği işyerlerinde, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi şartı aranmaz. Ancak, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin daha etkin sunulması amacıyla bu işyerlerinde, işyeri hekiminin talebi ve işverenin uygun görmesi halinde diğer sağlık personeli görevlendirilebilir.
  (3) Diğer sağlık personelinin görevlendirilmesinde sözleşmede belirtilen süre kadar işyerinde hizmet sunulur. Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden sayılmaz
  iş yerinde hemşirenin olduğu zamanlar mı kaza olmalı sadece?yok değilse o zaman diğer zamanlarda olabilecekse diğer sağlık personeli konusunda ısrarınız niye.?yapılan iş te biraz mantık olmalı.....
 2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bunu düşünemeyecek kadar acizler işte ne yaparsın :(
 3. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Işverenin uygun görmesi halinde diyor işveren uygun görmezse gerek yok o zaman :)
 4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Bence bununla ilgili OSGB'lerden ayrı hekimlerin kuracağı bir sektör oluşacak. ( Oluşmuştur da, kılıfına uydurulması için bu şekle gelmiştir. )
 5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tam süreli işyeri hekiminin görevlendirildiği işyerlerinde, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi şartı aranmaz. Ancak, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin daha etkin sunulması amacıyla bu işyerlerinde, işyeri hekiminin talebi ve işverenin uygun görmesi halinde diğer sağlık personeli görevlendirilebilir.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2013 ---
  nasıl yani?
 6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  OSGB tarzı danışmanlık hizmeti verilecek olan özel İş Sağlığı Merkezleri kurulacak. ( Adını ben uydurdum. Buna benzer olur ama sanırım ) Bunlar bünyesinde 3-5 tane iş yeri hekimi , 10-15 de sağlık personelini bulundururlar. İşyerlerinde sürekli olarak hekim bulundurma zorunluluğu olmayan bu tarz yerler OSGB haricinde kontrollerini bu ekibe yaptırır, aldıkları belgeleri de OSGB bünyesindeki doktora teslim ederler, gibime geliyor. Komplo teorisi ama alelacele yapılan bu düzenlemelerden dolayı maalesef artık iyimser yaklaşamıyorum olaylara.