1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakanlık üzerindeki bürokrat baskısı...

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  değerli forum üyeleri ...
  çok uzun zamandır acaba mı diye düşündüğüm ve emin olamadığım bir konu vardı.Ankarada bakanlığa yakın çevrelerden sık sık duyduğum bir konu idi bürokratların baskısı .sürekli bahsediliyor ama şahit olmadığım için emin olamıyordum ta ki geçen gün bir kaç iş müfettişi ile bir denetim esnasında sohbet edinceye kadar..
  sohbet esnasında konu geçen yıl yapılan yükseltme sınavının danıştayın verdiği yürütmeyi durdurma kararına geldi bürokratlar bu karardan gayet mutlu idiler bu kararın ne kadar doğru olduğunu savunuyorlardı.hatta kendi ifadeleri ile sertifikaların dağıtılmamasının da sebebinin bu olduğunu sertifikaların zaten iptal olacağından bahsettiler...
  ama eski sisteme döndüğümüzde yeterince eleman bulunamayacağını ifade ettiğimde eskiden nasılsa bu sistem aynen devam eder dediler ve yüzlerinde bir mutluluk ifadesi belirdi.yani emekli iş müfetttişi fahiş fiyatlarla çalışmaya devam dı..
  demekki dedim içten içe doğruymuş.el ovuşturan esnafa benzettim kendilerini mevzuatların hazırlanması da bürokratların elinde olduğunu da düşünürsek vay dedim vay halimize" allah bizi korusun"...