1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bakanlık 336 inşaatı kapattı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, geçen yıl çalışanlar için iş sağlığı ve güvenliği yönünden hayati tehlikesi bulunan 336 inşaatı kapattı.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, çalışanlar için hayati tehlike oluşturan inşaatlarla ilgili yaptırımlar hakkında bilgi verdi.
  İnşaat sektöründe iş kazalarının yoğun olduğu illerle bu illerdeki işçi sayısının fazla olduğu yapı işlerinin öncelikli olarak değerlendirildiğini belirten Çelik, çalışanlar için hayati tehlike bulunan işyerlerine kapatma, iş sağlığı ve güvenliğine aykırı hususlar tespit edilen inşaat işyerlerine idari para cezası uygulandığını belirtti.
  Çelik, denetimler sonucunda 2009'da 72, 2010'da 284, 2011'de 326 inşaat işyeri için kapatılma kararı verildiğini kaydetti. insaat.jpg
  Denetimlerin geçen yıldan itibaren, barınma yerlerinin uygunluğu da dahil olmak üzere mevzuat hükümlerinin tümünün uygulanmasına yönelik yapıldığını anlatan Çelik, bu kapsamda 1070 işyerinde teftiş yapıldığını ifade etti. Çelik, denetimler sonucu iş sağlığı ve güvenliği yönünden çalışanlar için hayati tehlike bulunan 336 işyeri için kapatma kararı verildiğini bildirdi.
  Faruk Çelik, sağlıklı ve güvenli bir işyeri ortamına sahip olmanın yolunun, önleme kültürünün benimsenmesinden ve tüm ilgili tarafların işbirliğinden geçtiğini vurguladı.

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   306,9 KB
   Görüntüleme:
   15.909
 2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Güzel haber, demekki denetimler başlamış. Umarım tavsamaz ve artarak devam eder.
 3. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  336 inşaat kapatılmış ama bir tanesine bile rastlamadık
 4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  buda işin anlaşılamayan noktası cezalar ve yaptırımlar yapılıyor belki ama diğer işverenlerin yada gündemin bundan haberi yok
  dolayısıyla ciddiye alınmıyor ve hala gelişi güzel çalışmalar umursamamalar devam ediyor