1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bakanlık maden ocaklarına cezayı kesti

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 19 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bakanlık maden ocaklarına cezayı kesti
  [​IMG]
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kıyı ve Çevrekanunlarına uyulmadığı belirlenen 11 kum ve kömür ocağı için 400 bin lira ceza kesti.​

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'un Eyüp, Kemerburgaz ve Arnavutköy ilçelerindeki maden ocaklarının denetim altına alındığı bildirildi.
  Karadeniz sahilindeki maden ocaklarında yapılan denetimler sonucunda 11 kum ve kömür ocağına cezai işlem uygulandığı belirtilen açıklamada, Bakanlıktan çevre izni almadan faaliyet gösteren, atık yönetim plan onayına sahip olmayan ve çevre görevlisi bulundurmayan maden ocaklarına yaklaşık 400 bin lira ceza kesildiği kaydedildi.
  Maden İşleri Genel Müdürlüğünce verilen ruhsatlarla faaliyette bulunan işletmelerin büyük kısmının, denize yakın mesafede çalıştığının belirlendiği vurgulanan açıklamada, denetimlerle firmaların kontrol altına alınmaya çalışıldığı ifade edildi.
  Kanunlarla işletmelerin faaliyet alanlarının çok net belirlendiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  ''Denizlerde kıyıyla kenar çizgisi arasındaki bölge ve sahil şeritlerinde nelerin olacağı, nelerin olmayacağı açıkça belli. Kıyı çizgisinden deniz istikametine doğru 20 metreden daha az derin denizlerde kum, çakıl ve benzeri maddelerin alımına yönelik ocak açılması ve işletilmesi kesinlikle yasaktır. Bu işletmeler bu kanunları çiğnemiştir."
  Kıyıların, Kıyı Kanunu uyarınca, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık alanlar olduğuna, buralarda duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek ve benzeri engeller oluşturulamayacağına dikkat çekilen açıklamada, işletmelere, kıyıları değiştirecek nitelikte kazılar yaparak kum ve çakıl aldıkları belirlendiği için cezai işlem uygulandığı belirtildi.
  KAYNAK: AA

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   56,9 KB
   Görüntüleme:
   14.895