1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakanlık yetkilisiyle bizzat görüştüm | alo 170 le görüştüm |paylaşımları

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  Konuşan :Bülent Aras


  Merhaba arkadaşlar,

  Bugün Bakanlıkla (17.01.2014 tarihi) yaptığım görüşme sonucu edindiğim bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

  1) İş Sağlığı ve Güvenliği üzerine yüksek lisans yapıp 21 Aralık 2013 günü yapılan sınava girip başarısız olanlar ile sınava girmeyenlerin 23 Şubat 2014 günü yapılacak olan sınavına giriş hakkı bulunmamaktadır. Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan sınava ancak girebileceklerdir.

  2) 23 Şubat 2014 günü sadece B ve A sınıfı yükseltme sınavı yapılacaktır. C sınıfı sınavı yapılmayacaktır. Yapılacak olan sınava sadece C sınıfı belgeye sahip olup C sınıfından B veya A sınıfına sınıf yükseltme yapacaklar ile B sınıfı belgeye sahip olup A sınıfına yükseltme yapacaklar girebileceklerdir.

  3) 23 Şubat 2014 günü yapılacak olan sınava şartları uyanlar öncelikle 413,00 TL olan belge ücretini duyuruda belirtilen 20.01.2014 tarihine kadar yattırdıktan sonra sistem ücretini yatıranları İSG-Katibe kayıt yapacaktır. 22.01.2014 tarihinde elektronik imza yada e-devlet şifresi ile İSG-Katipte yapılan sorgulamada ismi görülmeyenler istenilen belgeler ile birlikte 22.01.2014-27.01.2014 tarihleri arasında Bakanlığa yazılı olarak müracaat edeceklerdir. 22.01.2014 tarihinde yapılan sorgulamada İSG-Katipte ismi görülenler herhangi bir şekilde bakanlığa müracaat yapmayacaktır. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığının sınav için yapacağı duyurudan sonra sınav ücretini yatırarak sınava giriş hakkını elde edebileceklerdir.

  4) 21 Aralık 2013 günü yapılan sınavda başarılı olup belge ücreti olan 413,00 TL’yi yatıranlar belge numaralarını yine 22.01.2014 tarihinden sonra İSG-Katip üzerinden öğrenilebilecek ve belgeler ise yaklaşık 1,5 – 2 ay sonra ancak adreslere gönderilecektir.
 2. Oğuz Özdemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  91538
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  23 şubat sınavı hangi illerde yapılacakmış,kesin belli mi?
 3. Yener Tekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  35046
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  A sınıfı belgemizi almak için kendimiz ÇSGB ye bizzatmı başvuracağız acaba?

  Yoksa parasını ödedikten sonra kursa gittiğimiz OSGB mi yardımcı olacak bize...?
 4. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Muhammed Ali Bey;
  21 aralık sınavına hazırlanırken de çok yardımcı olmuştunuz. Bu vesile ile hem sınav için hem de bu açıklamanız için teşekkür ederim size.
 5. adanascuba İSGforum Üyesi

  Konuşan :Bülent Aras Arkadas sanırım yanlıs anlama var ; cunku http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu adresinde yer alan 11. maddede yer alan
  1. 11-) 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar ilebelge sahibi olup prim ödeme gün sayısına göre ilk defa sınav başvurusunda bulunacaklar, duyurunun 4, 5, 6, 7 ve 8 inci maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir. denmekte yanı 21 aralıga basvurup girmeyenlerin sınava girmeleri ile ilgili bir on lem alınmamakta sadece o telefonlardaki memurlar biraz sallamayı seviyorlar takmayın onları resmi yazılara bakarak hareket etmemk gerek.
 6. denizözgür İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  34393
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 7. Selman Doğan Serbest Kürsü

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  28982
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  4) 21 Aralık 2013 günü yapılan sınavda başarılı olup belge ücreti olan 413,00 TL’yi yatıranlar belge numaralarını yine 22.01.2014 tarihinden sonra İSG-Katip üzerinden öğrenilebilecek ve belgeler ise yaklaşık 1,5 – 2 ay sonra ancak adreslere gönderilecektir.

  Bu madde sadece belge bekleyenler için önemli.