1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bakanlik iş güvenliğini sabote ediyor..

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar bildiğiniz üzere iki konu şu anda iş güvenliğinde kafaları allak bullak etti....

  Birincisi A sınıfı uzman yerine vekaleten C sınıfı uzmanların bakabilmesine ilişkin tebliğ.. bunun çözüm olmadığını defalarca yazdık çizdik.. Ancak çözüm olmadığını/olamayacağını bilmelerine rağmen bakanlığı bizce emekli A sınıflarına para kazandırmak uğruna bu tebliği dostlar alışverişte görsün diye çıkarmaları dikkate şayandır...

  Diğer bir konuda meclise verilen öteleme teklifleri.. C sınıflarına güvenmiyor bakanlık ve çok tehlikeli işyerlerine vekaleten geçici olarak bakmalarında türlü zorluklar çıkartılmasına karşılık şimdi kanunun onaylanmasıyla beraber hiç kimsenin bakamayacak olması tuhaf değil mi?

  Yani Hiç kimse bakmayacağına C sınıfları baksa daha iyi olmazmıydı?

  Arkadaşlar 170 hattından bakanlığı bu konuda talep açılabiliyor haydi arkadaşlar 170 hattını arayarak 2 yıl süreyle geçici olarak tüm C sınıfı uzmanların tüm işyerlerine bakmaların konusunda talep açalım..

  Bir kişi dikkate alınmaz ama çoğunluk olursak göz ardı edemeyeceklerdir...