1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Bana bir şey olmaz-kanaltürk ekranlarında iş güvenliği kültürü oluşturuyor!!

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1223_cover.png
    Özlem Yıldız'ın sunuculuğunu yaptığı ve kanaltürk ekranlarında her pazar 13:00 sularında yayın yapan 'Bana Bir Şey Olmaz' yayın proğramı iş dünyası duayenlerini,sanatçıları ve profesyonelleri konuk alarak İş Sağlığı ve Güvenliği konularına ışık tutarak İş Güvenliği Kültürüne büyük katkı yaparak medya alanında kendi üslübu ile fark yaratmaktadır.

Proğram içeriği olarak iş dünyasında ve iş hayatımızda iş güvenliğinin önemi,eksiklikleri ve çözüm yollarını aramakla beraber sanat camiasından da büyük destek görmektedir.Devlet,Toplum,çalışan,işveren ve iş güvenliği profesyonellerinin sorumluluklarını,iş kazalarını,nedenlerini ve bu hususta çözüm önerileri ortaya koyan proğram iş sağlığı ve güvenliği sektörüne medya olarak büyük bir hizmet vermekte ve toplumda iş güvenliği bilinci ve kültürü oluşturması açısından da büyük alkış almaktadır.

Değerli proğram yapımcıları,sunucuları ve konuklarını ve de Kanaltürk ailesini tebrik eder ve çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

Bana Bir Şey Olmaz,her pazar KANALTÜRK televizyonunda Bizlerle olmaya devam etmektedir...

http://www.kanalturk.com.tr/programlar/1223/bana-bir-sey-olmaz

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      43,3 KB
      Görüntüleme:
      5.783
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Bu tür program yaptığı için kanaltürk'e teşekkür ederiz. Ben de biraz izledim.
    Bir eleştirim olacak: Programa katılan osgb müdürü ve emekli baş müfettiş hep genel konuştu, yaşanan olaylarla ilgili yorum yapmaktan kaçındılar. Sunucu bey ise yorumları, değerlendirmeleri yapan kişi oldu. İşin uzmanları, müfettişleri susuyor, yorumu sunucu yapıyor. Yazık.
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Böyle programlar, geç de olsa faydalı.
    İnşallah birilerini ak lama amacı ile yapılmamış, gerçek sorumluların ortaya çıkmasında insanlara yol gösterici olur. Yoksa birşeylerin üzerini örtmek için ise ( ki ciddi anlamda böyle olacağından çekiniyorum ) yazık olur.
  4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    program güxzel de, gidip bunu magazin sunucusuna sundurmak mantıklı mı ya?
    bunu yönlendirebilecek kilit soruları sorabilecek, bir açık oturum sunucusu tadında biri lazım.
  5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    güzel bir program olsa gerek
    henüz izleyemedim
    ne kadar magazinsel yada iş güvenliği kültürü mantığında olduğunu zaman gösterir
    bu arada
    programın sunuculuğunu yapmam için, kanal yetkilileri tarafından herhangi bir istekte bulunan olmadı.:cool:
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    mantıklı ben olsam bende ona sundurur elinede soruları yazar verrirdim oda işin albenisi hedef kitle onu seyrediyor malesef:)
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bahsettiğim şey oydu.
    Kardeş Payı dizisi var. İzlediniz mi bilemiyorum. 2 kardeş bor ile çalışan bir motor icat ediyorlar. Bu motorun piyasaya sürülmesini istemeyen birileri fikrin değersizleştirilmesi için 2 tane şaklabanı televizyonlara çıkarıyorlar. Konu ile alakalı, alakasız program yapıyorlar. Bu iki kardeş de gerçekten birisinden yardım almaya gidince kimse bunları ciddiye almıyor. Çünkü bu fikir medyada alakasız kişilerin elinde değerini yitirmiş oldu.
    Bu da ona benzetilmeye çalışılıyor gibi geldi bana.
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    inşaallah öle olmaz sait bey...yalnız ben bu(çalışan) nesilden umudum yok gibi adama şantiyede gerçek kaza video ları izletiyorum ki bir tanesi varki pres makinesinde kafası sıkışan ve ölen bir adam ben ilk seyrettiğimde gözümün önünden 3 gün gitmemişti.adamlar çizgi film seyreder gibi seyrediyor yaa gülüyorlar düşünebiliyormusunuz gülüyorlar:( eğer isg okullara ders olarak konulur ve bizden sonraki nesil bu kültürle yetişirse ancak o zaman birşeyler oturur ve kazanılır diye düşünüyorum.
  9. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Emin Çapa'nın yaptığı haberlerin, programların yanında, içerik ve sunan kişinin bilgi, birikim ve araştırma yönünden bu programlar biraz sırıtıyor gibi.
  10. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ya yapsınlar da nasıl oluyorsa olsun. Seçici olunacak kadar içinde değiliz sektörün. Kamu bilinci oluşturmak ve insanları bu fikirlerle tanıştırmak lazım. Biraz daha içine girdikten sonra seçeriz..
  11. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    @Emine Günbatar hanım çok yanlış düşünüyorsunuz.
    Medya çok güçlü bir silah.
    Onun nasıl kullanılacağı, kime karşı kullanılacağı çok önemli.
    Bu yayınlarda peki asıl konu patronun eksikliklerini göstermektense hep çalışanın kurallara uymadığından dolayı olduğu algısı yaratılırsa?
    Örneğin Ermenek'teki maden faciası konusunda günlerce program yapalım.
    Patron madenin kapatılmasına rağmen eksikliklerini tamamladı. Maden açıldı. Öğle yemeği saatinde ocağın boş olması gerekirken çalışanlar ocağı terketmediler ve yemek esnasında tamamen kendi hatalarından kaynaklı kazaya sebep olarak su basması ve mahsur kalma, teması işlense, konu ile ilgili ayrıntılı bilgisi olmayan vatandaşlar sizce ne düşünecekler?
    Taraflı olmaz mı bu? Sizce bu gerçeği biz İş Güvenliği Uzmanları harici kim bilebilir?
    Bence bu çok tehlikeli bir davranış
  12. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    @Sait Aktaş bey ;
    Sizden ricam, lütfen yorumlardan kırpıp kırpıp cevaplamayın. Çünkü kimse iş kazalarında patronlara aman karışmayan hep çalışanlara yüklenin demedi. Lütfen dikkat.. Bahsedilen şey kamu bilinci oluşturarak farkındalık yaratmaktan başka bir şey değildir.
  13. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    e
    emine hanım, sanırım sait beyi yanlış anladınız. ben kırpma da görmedim.
    kendisi medyanın öyle diyebileceğinden bahsediyor. sizin değil. yani kamuya doğru olmayan çarpık bir bilinç yansıtılmasından. gayet de doğru bir noktaya parmak basıyor. bence de olsun da nasıl olursa olsun tehlikeli bir yaklaşım
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Emine hanım. Sanırım yanlış anlaşıldım.
    Cevabınızdan kırpma yaptığım yer neresi? Kırpma ne demek onu daha bilmiyorsunuz. Sizin cevabınızdan işime geleni alıp da farklı mana katsaydım kırpma yapardım. Oysa ben sizin yorumunuzun bütününden anlam çıkarılabilecek makul bir açıklama yaptım. Kolaylık olsun diye de güncel bir örneklendirme yaptım.
    Yapsınlar da nasıl oluyorsa olsun mantığının "reklamın iyisi kötüsü olmaz" mantığından ne farkı var?
    Bizler uzmanız. İşin iyi tarafını da görebiliyoruz. Bu konulardan bihaber milyonlarca televizyon bağımlısı insan var ve maalesef iyi, gerçek ve doğruyu sadece medyanın gösterdiği olarak algılıyor. Araştıran bir toplum değiliz. O medya silahı da maalesef hükümetlere endeksli çalışıyor ülkemizde. Şu günlerde de gerçekleri açıkça ortaya koyabilecek cesaretli bir babayiğit medya patronu göremiyorum maalesef.
    Aynen öyle Sevecen Hanım.
    Teşekkür ederim..
  15. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Olayları kapamak için güzel malzeme bulmuşlar. Akp bu işi gerçekten iyi yapıyor.