1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bana birisi açıklayabilirmi?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

  1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    (8) Kamu sağlık hizmetlerinde tam süreli çalışmaya ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, iş yeri hekimlerinin ve diğer sağlık personelinin iş yeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık ve güvenlik birimlerinde görevlendirilmelerinde ve hizmet verilen iş yerlerinde çalışanlarla sınırlı olmak üzere görevlerini yerine getirmelerinde, diğer kanunların kısıtlayıcı hükümleri uygulanmaz.
    arkadaşlar yukarıdaki madde 6331 den alıntı benim anladığım kadarıyla doktorlar herhangi bir kamu da hastanede çalışırken özel bir işletmede iş yeri hekimliği yapabilecek öylemi?
    ikinci sorum ise osgb lerin kurulumu ile ilgili bildiğim kadarıyla osgb lerin kuruluş standartları 2010 tarihli iş güvenliği uzmanları görev yetki ve sorumlulukları hakkında yönetmelikte belirtiliyordu şimdi o yönetmelik iptal biliyosunuz ama yeni yönetmelikte osgb kurulumu ile ilgili bir bölüm yok şimdi nereye bakacağız ?
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bir açıklama lütfen.......
  3. Onur Umur Emektar Üye

    • Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    İSG Hİzmetleri Yönetmeliği'nde olması lazım fatma hanım.

    Bu arada evet doktorlar esas çocuk biz üvey evladız devlette:)
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yani ewet derken benim anladığım gibimi onur bey devlette çalışırken işyeri hekimliği yapabileceklermi kusura bakmayın ben 18 mayıs öncesinde ben yeni mevzuatlara bakmamıştım kafa karışıklığı olmaması açısından şimdi yeni bakıyorum bunlara.
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    devlette çalışan doktor özelde işyeri hekimliği yapamıyor arkadaşlar... :)
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o zaman bu madde ne anlatıyor deniz bey anlayan anlatsın :)
  7. Onur Umur Emektar Üye

    • Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Yapabiliyor Deniz Bey, doktorların özel kanunları var:) Onlar öz evlat:) Biz yapamıyoruz uzmanlık ama:)
  8. Deniz Ural İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar, kamuda tam süreli çalışan doktor işyeri hekimliği yapamıyor...

    Kamu sağlık hizmetlerinde tam süreli çalışmaya ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla

    diyor girişte, buna ilişkin mevzuat hükümleri de bellidir, tam süreli olarak kamuda çalışan doktor işyeri hekimliği yapamıyor... ancak kısmi süreli sözleşmeli personel veya tam süreli olarak başka bir özel hastanede çalışan doktorlar işyeri hekimliği yapabiliyor...
  9. Onur Umur Emektar Üye

    • Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Valla Deniz Bey şu hekimlerin kendi kanunları varya orada baya bir ayrıcalık var diye duymuştum..Neyse artık, mühendis memura ek iş yasak o belli :(
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

    yine ayrıcalık var merak etmeyin... :) özel hastanede tam süreli olarak poliklinik yapan bir uzman doktora hiç saati sınırlanmamış gibi sistem yine işyeri hekimliği yaptırıyor mesela... :) bundan büyük kıyak mı olur... ???
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    BEN TEKNİK ÖĞRETMENİM.2014 HAZİRANINDA KAMU DA İSG UZMANI BULUNDURMAK ZORUNDA.OKULLARDA NASIL UYGULANACAK ACEP.ÖĞRETMEN OLUPTA İSG UZMANI YOK DENECEK KADAR AZ...
  12. Onur Umur Emektar Üye

    • Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Hocam meslek liseleri çok sıkıntılı bu konuda, açıkçası öğrencileri çalışan saymıyorlardı en son. Halbuki ciddi atölyeler ve iş kazası riskleri var değil mi?
  13. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    çalışan sayımız 50 yi geçiyor.öğrencilere ihtiyaç kalmıyor;) ama gerçekten bütün okullarda inanılmaz tehlikeler mevcut.özellikle kapılar malesef içeriye açılıyor.allah muhafaza...