1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bana karadenizi anlat

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Uzungöl - İnan Kardeşler Bungalow Camping: Eğer Akdeniz ve Ege kıyılarında kamp yapmış ve artık başka bölgelerde, farklı tabiat güzellikleri görmek istiyorsanız rotanızı Trabzon'a çevirebilirsiniz. Trabzon'un en keyifli kamp alanlarından birini sunan İnan Kardeşler Bungalow, sizin için her şeyi düşünüyor ve size sadece doğanın tadını çıkartma lüksünü veriyor. Uzungöl'ün oksijen dolu havasında yeşile doyacağınız bir kamp istiyorsanız İnan Kardeşler Bungalow Camping, bölgedeki tercihlerinizden biri olabilir.
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ama ben mesajımda ciddi idim. Önümüzdeki yaz yada daha sonraki yaz karadeniz turu istiyorum. Nerelere giderim, hadi bana anlatın sevgili karadenizli uzmanlarım
  3. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Bence Artvin Şavşat'a gitmelisiniz.Ben de aslen Şavşatlıyım. Artvin zaten mükemmel bir yerdir ama yeşilden başınızın dönmesini isterseniz Şavşat en doğru seçim olacaktır. En yeşil ilçesidir Artvin'in. Ayrıca giderseniz mutlaka Karagöle gitmelisiniz. Şavşat Kültür Evi'ni ziyaret etmeli ve peynirli kete ile mıhlama yemelisiniz :) Ardahan Şavşat arasındaki Sahara geçidine çıkmalı ve manzaraya karşı derin nefes almalısınız. Şavşat Kalesi son 2 yıldır restore edilmiş durumda benim gitme şansım olmadı ama gidenler beğeniyor. Ve tabiki bol bol çeşmelerden su için. Yeşil Vadi bungalow evlerde kalın. Laşet Balık Tesislerinde alabalık yiyin. Yavuzköy de bulunan Seyir Tepesine çıkın( Şavşat Kültür Evi de aynı yerdedir.) Temmuz yada Ağustos sonunda yapılan Sahara Pancarcı Şeliğine katılabilirsiniz. Ve tabiki saharaya giderken Kocabey Kışlasını dolaşın. Birde tabi mısır ekmeği yemeden dönmeyin :)

Dilerim açıklayıcı olmuştur.
  4. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tam benlik olmuş bu konu :) Bu yaz yapmayı düşünüyordum ben de ama olamadı ne yazık ki; verilen fikirlere göre belki önümüzdeki yaz olur, inşallah olur..
  5. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben bu yaz Mersin'den girdim Akçay'dan çıktım. 4300km.

Buraya yazılanları kaydedip gelecek yaz yorucu tatilimin proğramını oluşturacağım inşallah
  6. sininho İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    rizeliyim...çad yaylası -zil kalesi-ayder yaylası 3lüsüne gidebilirsin bir günde çıkar aradan çok yakınlar...
  7. sininho İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    batumada geçebilirsin rizeden..25 tl ye gunluk batum turları var...15 tl ve kimlik ile sınırdan sorunsuz şekilde geçebiliyorsun...batumda ilgini çekrse eğer düsünebilirsn
  8. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    Mutlaka görün : Amasra, Safranbolu Evleri, Sinop Cezaevi, sinop sahili
    Samsun-Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi,
    Ordu -Tabiki boztepeye çıkılacak ve manzara seyredilecek, Ordu pidesi için-Ünye sahil
    Giresun-Giresun Kalesi ve Topal Osman Türbesi, Kümbet yaylası, Tirebolu Çay Fabrikası
    Trabzon- Akçaabat Orta mahalle evleri, çal mağarası,sera gölü,boztepe, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı,Vazelon Manastırı, Uzungöl, Hıdırnebi yaylası,Zigana, Hamsiköy,Sürmene. (tabiki mıhlama,kaygana, akçaabat köfte,hamsiköy sütlacı, Laz böreği, burma tatlı, balık )
    Rize- Ziraat bahçesi,Sahil,Ayder yaylası,Çay fabrikası
    Artvin- gitmedim bilemiyorum
    Batum- Botanik bahçe, Avrupa Meydanı, Alfabe Kulesi,tarihi bir kilise vardı şimdi aklıma gelmedi bir de osmanlı camii, batum sokakları zaten efsanedir. Koçakori adlı pidesinden tadın, peynirleri lezzetlidir. Şarapları ve ballı vodkası da iyidir. Ama alkol almıyorsanız Natakhtari adında armutlu sodası var mutlaka için.
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    @Gizem Çamur hanım zaten çok detaya girmiş.
    Çalıştığım güzergah itibarı ile bende şunları söylemeliyim.

Giresun - Tirebolu arasında inanın ismini dahi bilmediğiniz yaylalar bulunuyor. Her yaylada da hepsinin de lezzette birbirleri ile yarıştığı özellikle et konusunda maharetli ustalar var. Giresun şehir merkezini hiç sevemedim bir türlü fakat Giresun kalesinde özellikle akşam saatlerinde öyle manzaraları yakalarsınız ki, dünyanın bir çok bölgesini gezdim, 15dk boyunca sıkılmadan seyredebildiğim böyle yerler nadirdir. Yine kalede tamamen giresunu ayaklarınızın altından seyredebileceğiniz çay bahçeleri de bulunuyor.

Doğu tarafta ise artık bambaşka dünyalar var. Tirebolu, Espiye, Eynesil. Buralarda çay içmeden sakın bugüne kadar ben çay içtim demeyin. Hediyelik çay alacaksanız şahsi önerim Eynesil Export ( Yeşil Seri veya Mavi de olabilir ), veya Çaykur no:42 Tirebolu. Birkaç tane daha söylediler ama henüz onları deneyemedim.

Gelelim Vakfıkebir'e doğru. Malum ekmeği. Ama her köşe başında Meşhur Vakfıkebir Ekmeği değil bu. Bu gerçekten ekmek.
    Akçaabat, genelde Akçaabat Köftesi hep anılır. Buralara gelene kadar bende öyle sanırdım. Ama ondan daha fazla beğenilecek bir tadı daha var bana göre. Haşlama. Suyunu çorba diye içersiniz, etini yemek olarak yersiniz. Yanında da harika Vakfıkebir ekmeği olursa, afiyet olsun. Akçaabatta kahvaltıyı da es geçmeyin. Kaygana, muhlama olsun kahvaltıda da gerisi bir şekilde temin edilir.

Trabzona ulaşınca görülecek çok fazla yer vardır şüphesiz ama ben kişisel olarak beğendiklerimi sıralayım. Şehir içinde ferahlatıcı bir hava, şehir manzarası ve semaverde çay isterseniz ( ki istemelisiniz) Boztepe'ye çıkacaksınız demektir.

Rize tarafına doğru giderseniz mesela İkizdere'ye yakın kaplıcalar var. Dağların arasında, her tarafınız sislerle kaplı, üşüyebileceğiniz bir havada açık kaplıca suyunun ısısı ile doğadaki oksijeni en bakir hali ile sulayabilirsiniz.
    Zigana, sis dağı görülmesi gerekli yerlerden. Hamsiköy ilerisinde , dağların arasında , iştahınızın tavan yaptığı noktada etlerinizi yedikten sonra hamsiköyde üzeri sınırsız fındıkla kaplı doğal, kokulu sütlaçlarınızı kaşıklayabilirsiniz. Artık o havada 5-6 kase rahatlıkla ve kendinize işkence etmeden, rahatsızlanmadan yiyebilirsiniz.

üm bunları gemimin karadeniz hattında , her seferinde 10-12 saatlik boşluklarda, haftada sadece 1 farklı yer görerek yapmaya çalıştım. Dolayısı ile çok daha meşhur olan yerleri görebilme olanağım fazla yok zaman kısıtımdan dolayı.

Not: Yazımı göndermeden önce kontrol ettiğimde gezi yazısından çok Gurme, mutfak yazısı gibi olduğunun da farkına vardım. Mideme düşkünüm biraz. Artık niyetimizin temizliğine verin sayın @A.Sait Külekçi

Saygılarımla
  10. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    5-6 kase biraz fazla olmadı mı Sait Bey? Şeker falan çıkmasın sonra :))
    bu arada çalışma bölgenizi kıskandım bilmiş olun :)
  11. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sinopun yakınlarındaysanız Sinop cezaevinden ziyade Sinop AKGÖL, İNCEBURUN ve HAMSİLOS KOYUnu görmeden geçmeyin. Türkiye'nin en kuzeyi inceburunu ve hamsilos koyunu kameralar anlatamaz gözlerinizle görmeniz gerek... Sinop-Hamsilos-01.jpg

Ekli Dosyalar:

12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Gizem Hanım.
    Nazar mı diyeyim şans mı diyeyim. Sefer bölgemiz an itibarı ile Akdeniz'e çekilmiş olup yeni hat Aliağa/İzmir, Antalya ve Mersin olarak güncellenmiştir.. :D

Bu arada bende ilk etapta sizinle sütlaç konusunda aynı tepkiyi verdim ama beni oraya götüren arkadaşımın 8. kaseyi bitirmesinin ardından bir bildikleri vardır dedim. İyiki de demişim. Doğal ise herşey güzel ve az geliyor.
  13. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    gerçekten mi? çok üzüldüm yaa:(( olsun Akdeniz de güzeldir ( yani teselli vermeye çalıştım ama olmadı gibi sanki....) 8 kase mi aman Allahım neler duyuyorummm :))