1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bankalara ceza yağdı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Aralarında anlaşarak rekabeti engelledikleri için 12 bankaya 1.12 milyar lira ceza verildi.

  haber.jpg
  (CNN TÜRK) -- Rekabet Kurulu'nun yürüttüğü soruşturmada, bankaların mevduat faizi, kredi ve kredi kartında rekabeti ihlal ettiğine hükmedildi.

  Rekabet Kurulu, Türkiye'nin en büyük bankalarının arasında olduğu toplam 12 bankaya ceza yağdırdı.

  Bankaların aralarında anlaşarak mevduat, kredi ve kredi kartı faizlerini işlerine gelecek şekilde belirlediğine hükmeden Rekabet Kurulu, 12 bankaya 1 milyar 120 milyon lira para cezası verdi.

  En büyük ceza 213.4 milyon lirayla Garanti Bankası'na kesilirken, Akbank 172.2 milyon lirayla ikinci büyük cezayı aldı.

  Yapı Kredi Bankası 149.96 milyon lira, Ziraat Bankası 148.2 milyon, İş Bankası 146.66 milyon, Halkbank 89.7 milyon,Vakıfbank 82.17 milyon, Finansbank 54 milyon, Denizbank 23 milyon, HSBC 14.87 milyon, ING Bank 12 milyon, TEB 10.67 milyon lira ceza ödeyecek.

  Ancak bankalar isterlerse Rekabet Kurulu kararına karşı Ankara İdare Mahkemeleri'ne iptal davası açabilecek.

  (CNN TÜRK)-10.03.2013