1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Beş dakikada yaşlanmak

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve Koray Pehlivanoğlu tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Neden yaşlanırız? Yaşlanmaya ne zaman başlarız? Yaşlanmanın ölçütü nedir? Hangi yaşa kadar büyüdüğümüzün bir sınırı var mıdır? Bu ve bu gibi sorular yaşlanma üzerine çalışan bilim insanlarının araştırmalarının temelini oluşturuyor. Peki şimdilik yaşlanmaya bir biyoloğun değil de bir sanatçının gözüyle bakmaya ne dersiniz?

  Videodaki karakterin adı Danielle. Anbean büyüyor. Gözlerinizi ayırmadan beş dakika boyunca izlediğinizde sezilemez bir şekilde küçük bir kız çocuğundan yetmiş yaşında bir kadına ulaşıyorsunuz. Çocukluk, ergenlik, yetişkinlik çağları arasındaki o geçiş dönemlerini farketmemeniz çok olası. Video boyunca Danielle’in yüzünde belki de en hareketli kısım gözleri.

  Danielle’in yaratıcısı Anthony Cerniello Los Angeles’ta müzik videoları ve reklamlar üzerinde çalışan bir editör. Kendisinden beklenen şey, yaptığı çalışmaları hep kısa ve enerjik sunması olmuş; fakat onun kişisel tercihi videoları yavaşlatmak ve yaptığı işlerde sükunet ve huzur duygularını ara(t)mak/bul(dur)mak olmuş. Son birkaç yıldır ölüm üzerine de çokça düşünen Cerniello, bu kez çalıştığı konuyu üzerinde kısaltma yapmadan, alışılmadık bir şekilde ve geniş bir açıdan vermeyi arzulamış. O halde şimdi kamerayı Cerniello’ya bırakalım. İyi seyirler!  Video HD tam sayfa yapıp izleyin. Şaşıracaksınız.