1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belediye Bünyesinde İş Güvenliği Uzmanlığı

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve nrhilal tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. nrhilal İSGforum Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    ben belediyede isg uzmanı olarak görevlendirildim ama prosedürü hiç bilmiyorum yani özeldeki gibi sözleşme mi yapmam lazım yoksa görevlendirilmem yeterli mi? bir de c sınıfıyım bu durumda sadece belediye bünyesinde az tehlikeli iş yapan birimlerden sorumlu oluyorum herhalde burdaki toplam personel sayısına göre mi görevlendirileceğim? birde bu şekilde belediyede görev yapan arkadaşlarla görüşmek isterim.yardımcı olursanız sevinirim.iyi çalışmalar....
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hilal Hanım,

Yeni çıkan yönetmelik taslakları içerisinde,isg uzmanı yönetmelik taslağında yeni bir form yapmışlar devlet sektöründe atamalarda kullanmak üzerine.yönetmelik yayınlanıncaya kadar siz normal isg uzman sözleşmesini doldurup bakanlığa gönderebilirsiniz bunun üzerine başkan dilekçe yazar atamanı onar ve eklerinle beraber bakanlığa gönderirsin..ve selam..
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Tavsiyem,
    belediyedeki tüm iş kollarını çıkarın
    tebliğ listesine bak hangi iş kolu hangi tehlike sınıfına giriyor diye
    faaliyetlere göre isg eğitim planlarını hazırlayın,
    isg faaliyet planını oluşturun,
    her bölümden isg temsilcilerini belirle onlarla koordineli olarak çalışın....
    Belediye de çalışmıyorum ama özelden farkı yoktur.Herhangi bir konuda sorunuz olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım..
  4. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    bende belediyede c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak başladım daha önceden bu konuda çalışmadan yapan olmadığı için bilgim ve tecrübemde yok başım çok sıkıştıda belediyede risk analizi nasıl yapıcam evrakları prosedürleri nasıl toplıycam her bir müdürlükte ayrı ayrı mı risk analizi yapıcam
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    6331 ile kamu kurumlarında 1 temmuz 2014 olan yürürlük süresi (torba yasayla 1 temmuz 2016'ya uzatılacak), arkadaşlar sizler nasıl belediyelerde iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirildiniz? henüz kamu kurumlarını kapsamıyor çünkü?
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    belediyelere bağlı kuruluşlarda şirket statüsünde görev yapıyor olabilir misiniz acaba?
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

belediyede mühendis olarak çalışıyor musunuz?
  8. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    mühendis kadrosunda gözüküyorum fakat iş güvenliği uzmanı olarak alındım.ilkyardım ve yangın eğitimine gönderilecek kişi sayısı nasıl belirleniyordu.yönetmeliklerde bulamadım
  9. İsmail İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Demir-Çelik Sektörü
    Peki giriş sürecinden bahsedeer misiniz merve hanım. KPSS istenmiyor sanırım. Bende girmeyi istiyorum belediyeye fakat nasıl olacak bir fikrim yok.
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

forumda bu konu paylaşıldı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2013 ---

sözleşmeli olarak girebilirsin
  11. Bende girecem
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hayırlı olsun
  13. Miraç Topal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10046
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu belediyeler ne ara İSG Uzmanı alıyor. Neden biz göremiyoruz bu ilanları ?
  14. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    devlet olunca torpil uzmanlık mesleği içine de sıçradı...
  15. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar, belediye için nasıl çalışma yapmak gerekiyor .risk değerlendirme, acil durum eylem planı ve kurul nasıl oluşturulmalı vs konusunda yardımcı doküman gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekiliyorum teşekkürler.
  16. bekirç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85462
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    önce birimleri ayrıştırın risk gruplarını belirleyin
  17. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar, belediye için nasıl çalışma yapmak gerekiyor .risk değerlendirme, acil durum eylem planı ve kurul nasıl oluşturulmalı vs konusunda yardımcı doküman gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekiliyorum teşekkürler.
  18. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Arkadaşlar belediyeler için NET cevap verebilecek kimse yokmu??? Kime nereye sorduysam NET cevap alamadım. Kimi 2016'ya kadar zamanları var diyor kimi onlar yarı kamu oldukları için hizmet almaları gerekiyor diyor. NET bir cevabı olan varsa paylaşırsa sevinirim..
  19. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    4857 tabi olan çalışanlar için(tehlikeli ve çok tehlikeli) işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı hizmetleri alma zorunluluğu var,657 ye tabi olanlar için 2016 yılında
    fakat tüm işletmelerde bildiğiniz gibi 1 0cak 2013 den itibaren risk değerlendirmesi,acil durum planı,iş güvenliği eğitimleri zorunluluğu var.Eğer 50 üstü çalışan var ise kurulda kurulmalı ,eğer kurul kurulması gereken işletmede iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu henüz başlamadı ise bu konuda dışarıdan destek alınacak(kurul kurulması ve kurul işleyişi,kurul üyeleri eğitimi,........)