1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Belediye hastanenin 19 asansörünü mühürledi, yüzlerce kişi iki asansöre kaldı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  belediye-hastanenin-19-asansorunu-muhurledi-4225399_300.jpg Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 21 asansörden 19'u Kayapınar Belediyesi tarafından mühürlenince yüzlerce hasta ve hastanı yakını tek asansörle idare etmek zorunda kalan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 21 asansörden 19'u Kayapınar Belediyesi tarafından mühürlenince yüzlerce hasta ve hastanı yakını tek asansörle idare etmek zorunda kaldı. Yaşlısı, hastası, hastane personeli herkes iki asansörü kullanıyor.

  Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süre önce yaşanan ve 8 kişinin yaralanmasına neden olan asansör kazası üzerine Kayapınar Belediyesi asansörleri denetledi. Yapılan inceleme sonucu Kayapınar Belediyesi, hastane bünyesinde bulunan 21 asansörün 19 tanesini; 5/11/2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği'nin 11. Maddesi ve 2. Fıkrasına göre can ve mal güvenliği için tehlike arz ettiği gerekçesiyle faaliyetine son verip kapılarına sarı şeritler çekerek kapattı.

  Günde binlerce hastanın tedavi gördüğü ve bölgeye hizmet veren bir hastanenin asansörlerinin kapatılması hasta ve hasta yakınlarının tepkisine neden oldu. Hem belediyeyi hem de hastane yönetimini eleştiren hasta ve hasta yakınları, "Bu kadar yeni bir hastanenin nasıl olur da asansörlerinin tümü bozuk olur?" şeklinde şaşkınlığını dile getirdi.

  Hasta yakını Şahin Özlü ise "Yazık, günah. Yeni bir hastane, asansörleri belediye tarafından kapatılıyor. Bu durum hepimizi perişan etti. Hastalarımız, yaşlılarımız nasıl çıkacaklar son katlara?" dedi
  .http://www.sondakika.com/haber/haber-belediye-hastanenin-19-asansorunu-muhurledi-4225399/