1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Belediye inşaatı göçtü 3 işçi yaralandı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Nevşehir Belediyesi hizmet binasının inşaatı sırasında dökülen beton sırasında kalıp çöktü. İnşaatta çalışan işçilerden 3'ü yaralandı. Henüz inşaatı devam eden belediye hizmet binasında göçük meydana geldi.

  Nevşehir Belediyesi hizmet binası inşaat halinde iken beton dökülmesi sırasında kalıp çöktü. Olay sonrasında 3 işçi yaralandı.

  Kent merkezinde yapımı süren Nevşehir Belediyesi hizmet binasına beton döküldüğü sırada kalıplar çöktü. İnşaat alanında çalışan işçilerden 3 kişi yaralandı.

  [​IMG]

  İnşaat alınına gelen ambulans ve itfaiye ekipleri olay yerinde yaralılara müdahale etti. Yaralanan işçiler Salih Ak, Sait Küçük ve İlyas Öztürk, ambulanslarla Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  İnşaat alanına gelen Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz bilgi aldı. İnşaat alanında 100 metrekarelik bir bölümde çökmenin yaşandığını ifade eden Şımarmaz, işçilerin hafif yaralı olduğunu belirtti.


  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   100,9 KB
   Görüntüleme:
   5.289
 2. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Anahtar teslimi islerde belediyenin isg acisindan yükümlülüğü nedir?
 3. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İnşaat mühendisi arkadaşların bu kazanın sebebi hakkında yorumlarını alırsak memnuniyet duyarız.
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Belediyenin mücavir sınırları içerisinde olması ve ana işveren olması nedeniyle denetim ve kontrol yükümlülüğü vardır.devlet işyeri ruhsatı verirken şartlar sunar şartları yerine getiren işverene ruhsat verir ama devlet denetlemeye devam eder,örnek olarak verdim.
 5. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Derslerde hocalar anahtar teslimi ihalelerde tum sorumluluğu n yukleniciye ait oldugu mealinde bi ifade kullanmisti ayni burdaki gibi bizimde hzmet binasi insaatimiz var yüklenici bi oagb ile anlasmis biz sadece uzaktan goruyoruz inşaatı denetim ve kontrolü Bayındırlık Kontrolörleri yapıyorlar yani uzun lafin kısası onca tesisim8z varken birde insaat dahil olsun istemiyorum ama hukuki bi yükümlülük doğacak ise de mecburuz bi yandan
 6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Kalıp iskelesinin yetersiz olması genel olarak.
  Özellikle dikme sıklıkları önemli sonra ayrıca bağlantılar sağlam mı onların kontrol edilmesi gerekiyor.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Mart 2014 ---
  Birde burdaki fotoda iskele yüksekliği çok fazla. Yani sıradan birdöşeme kalıbı değil, döşeme kalıbının altı boşta. Destek alınacak yer sıkıntılı yani. Büyük ihtimalle sıkıntı buradan kaynaklandı.
 7. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim.