1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belediye temizlik işlerinde iş güvenliği

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Taner Karaçaylı tarafından 8 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    Belediye temizlik işlerinde iş güvenliği ile ilgili çalışma yapan kimse var mıdır? Çöp kamyonları, şehir temizliği v.b. hakkında bilgi arıyorum
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Taner bey,denetim yaparak ön tesbit hazırla alt yapı ortaya çıkanca gerisi gelir,sen anladın...

Çöp kamyonlarında;

1-hijyen
    2-çöp kamyonu ekibi KKD leri neler olmalı,
    3-Çöp kamyonu arkasında çalışanın duruşu ve korkuluk sistemi ne olmalı,
    4-Çöp kamyonun arkasında gezenler ile şoför mahalindeki eleman ile işaret şekli ne olmalı,
    5-Çöp kamyonlarının bakımları,
    6-çöp kamyonu üzerinde reflektör ve uyarı işaretleri ne olmalı,
  3. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    teşekkürler erkan bey
  4. Gökmen TAK İSGforum Üyesi

Taner Bey,

Merhaba, ben yaklaşık 1 yıldır çöp toplama ve nakli hizmetinde Çevre Mühendisi olarak çalışmaktayım. Ayrıca iş güvenliği uzmanıyım ancak çalıştığım yerde uzmanlık yapmıyorum. Erkan beyin söylediği başlıklarla başlamanızı öneririm. Bu başlıkları tamamladıktan sonra alt açılımlarına geçebilirsiniz. KKD kullanımı, uyarı levhaları, reflektörler, gece çalışmalarında uyarıcı ikaz edici giysiler, araçlar üzerindeki ekipmanlar, aydınlatma tertibatı, şoförlerin ve özellikle kamyon arkasında çalışan işçilerin davranışları ve en önemlisi araç bakımlarının üzerinde hassasiyetle durulması gerekiyor. Dediğim gibi alt açılımlarını daha sonra geliştirirsiniz. İyi çalışmalar.
  5. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    Gökmen Bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Kontrol ettiğiniz temel noktalar nelerdir?

Ağır ve tehlikeli işler sınıfına giriyor mu ?

Eğer örnek risk değerlendirme çalışmanız var ise paylaşabilir misiniz?
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    soğukta ve sıcakta çalışmayı unutmayalım
  7. cetintatar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkdaşlar bu alanda risk analizi yapan var mı? birde eğitim içeriği nasıl olmalıdır?
  8. bermal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADASLAR BU KONUDA ELİNDE DÖKÜMAN OLAN VARSA PAYLAŞSIN LUTFEN :(
  9. yasemın özbek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar belediye temizlik işleriyle ilgili risk değerlendirme belgeleri olanlar var mı. dökümanlarınız paylaşabilir misiniz
  10. Ayşe Köylü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de arıyorum :( Örnek bir risk analizi bulamadım.