1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belediye'de çalışan taşeron firmanın risk analizi nasıl yapılabilir?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve soner soysal tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. soner soysal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çeşitli belediye ve kamu kurumlarına ihale alarak çalışan taşeron firma da işe başladım. Fakat bir belediyede 380 kişi bu firma altında çalışıyor ve hepsi farklı birimlerde. Kaynacı, çaycı, sekreter, çöpçü vb dağılmış durumda nasıl risk analizi yapabilirim. Çalışanların tamamı 1 iş yerinde gibi gözüküyor tek sgk sicil numarası var? İşin daha ilginci 20 kaynakçı var fakat 3 tanesi fen işlerinde, 5 tane su ve kanalizasyonda, 6 tane destek birimde
    Sizce nasıl bir yöntem izlemeliyim?
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    elemanlarınız her nerede ise çalıştıkları ortama göre ayrı ayrı risk analizi yapacaksınız.eğer yapılmış olan üst işveren de bir analiz varsa onu isteyecek ve çalışmalarınızı bu değerlendirmeyide göz önünde bulundurarak yürüteceksiniz.aynı durumu bende yaşamaktayım:)
  3. soner soysal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malesef belediyede herhangi bir risk analizi bulunmamakta ve işin daha ilginci bizden bu analiz istenmekte ve sonuçta bu 380 eleman belediyenin neredeyse tamamında çalışıyor. yani benden istenen belediyenin tamamının bir risk analizini yapacak olmam. kaynak işlerinden, itfaiye ye, yapı işlerinden, mezarlığa, çöp ten kanalizasyona her birimde çalışan var. ve ben bir tıkanma yaşıyorum.
    birde bu analizi acil istiyorlar :)
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynı sıkıntı ve stresi bende yaşıyorum malesef soner bey bu yüzden sizi çok iyi anlıyorum bakanlık nedensse özele bu uygulamaları yaptırmakta çok hevesli ama resmi kurumlara gelince ayağını sürüdükçe sürüyor.düşünün bağlı bulunduğum şirketin yemek dağıtım servisi işi için 35 tane okula gidiyor.ve bu okulların hiç birinin risk değerlendirmesi yok dolaysıyla ihale bize kalıyor bende sadece bizim elemanların kullandığı alanları göz önünde bulundururak değerlendirme yapıyor ve okulun tamamını dikkate almıyorum başka çare yok.
  5. soner soysal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim o şekilde şansım yok gibi çünkü bir birimde çaycı, sekreter, benden işçisi, operatör, şöför, kaynakcı, kat görevlisi, .... firmanın elemanı olarak gözüküyor :)