1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belediyelerde risk analizi çalışması

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Murat Kural tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Murat Kural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  150844
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaslar elinde belediyeyle ilgili risk analizi çalışması olan var mı özellikle fen işleri ve temizlik işleriyle ilgili olarak....anlaşma yaptığımız belediye 10 gün içinde risk analizlerini istiyo bu süre içinde olamayacağını söylememe rağmen inatla 10 günde risk analizlerini teslim edin diyor..
 2. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Gökçen OSGB
  Eğer şartnamesinde madde varsa bu şekilde çıkar yolunuz yok kamuya çalıştığınız durumlarda bu şekilde sıkıntılar çok oluyor.

  Benzeri bir durumda kaldık 3 igu yaklaşık 6-7 gün boyunca tam mesai yoluyla işi bitirdik. Eğer kaliteli hizmet vermek istiyorsanız tam bir ekip çalışması ve iş bölümü olmalı. Diğer türlü uzman işi zamanında yetiştirmek için bir şeyleri mutlaka atlayacak.
 3. Abidin Özler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  63771
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Meditek Yazılım
  Ben bu hafta sonu yapacağım. Hatırlatırsan hafta sonu gönderirim.
 4. Murat Kural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  150844
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tesekkurler....
 5. fatyon İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 6. Aslı Ece Acar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  86758
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Umarım işinize yarar. İyi günler.

  Ekli Dosyalar:

 7. n.asma İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  75020
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Elinize sağlık. Buna benzer çalışma yapacak arkadaşlar risklerin giderilmesi için termin(süre) verirken en kısa zaman ya da çok ciddi risklerde 20-25 puanlık risklerde yapılması için süre bildirmemişsiniz.
 8. Belediyeler çalıştırdığı taşerona risk değerlendirmesi yap getir deme hakkına sahipmidir. Belediyenin sorumluluğu risk değerlendirmesi yap diye dikta etmekle biter mi?
 9. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Asıl işveren sıfatıyla taseronlari denetim ve kontrol sorumluluğu vardır. 6331 ve bağlı mevzuatta ne gerekiyorsa yaptirtma, ihale sözleşmesinde belirtilmişse yapilmayanlari yaptirip Hakedişten kesme yetkisi vardir. Sonuçta taşeron firma belediyeye gebedir. Hatta sorumluluklarını yerine getirmeyen taseronu is teftiş Kurulu baskanligina bildirebilir ki bu durum taşeron acisindan hic iyi olmaz yapacağı masrafin cok daha fazlasını hatta belki ihale tutarı kadar bir cezaya bile maruz kalabilir
 10. Özden KIZILOĞLU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  119025
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar benimde mesleğe ilk başladığımda matris yöntemiyle hazırladığım bir çalışma var, kinney değil ama özellikle katı atık depolama sahası olan belediyeler için faydalı olacağını düşünüyorum.hoşça kalın

  Ekli Dosyalar: