1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belediyelerdeki isg kadrosu

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve ne10 tarafından 12 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ne10 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39463
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaslar merhaba. Bir belediye ile sozlesmeli anlasmak uzereyim. Ama ISG uzman kadrosu buounmuyor. Bu yuzden nasil bir kadro bizi karsilar acaba bilgisi olan varmi?
  2. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50980
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    egeyapı group batışehir projesi
    memur kadrosu üzerinden görevlendirme ile uzmanlık yapıyosunuz
  3. ne10 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39463
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben Teknik ogretmenim Muhendis kadrosundan sozlesme sanirim yapilamiyor. Direk memurluga gecemiyoruz cunku boyle bir kadro yok Anca sozlesmeli personel olma sansimiz var ama nasil bir adro kullaniliyor bilemiyorum. isin dogrusu belediyede bilmiyor. Bilgisi olan paylasirsa sevinirim
  4. Emine Diren İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    260732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kamu
    ben devlette memurum henüz uzman kadrosu yok
  5. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Norm kadrosuna bakin belediyenin nufusuna gore hangi sinifa giriyor ise o belirtilen sayi kadar teknik personel sözleşmeli alabilir 5393 sayili kanunda da hangi kisilerin teknik personel sayilacagi yazar muhtemelen tenik öğretmenlerde var yanlış hatırlamıyorsam
  6. ne10 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39463
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    emine hanım peki sizi hangi kadrodan aldılar. Muhendis olmadigimizdan sanirim teknik personel kadrosundan alabiliyorlar
  7. Emine Diren İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    260732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kamu
    ben zaten mühendis kadrosuyla çalışıyorum.Yeni memur değilim sonra isg sınavlarına girdim Asınıfı uzman oldum.Fakat kadro olmadığı için mühendis olarak devam ediyorum.
  8. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende kamuda çalışanlar konusunda bir çalışma varmı acaba belediyelerın bu konuda çalışmaları yok sanırım A sınıfına gırıcektım ancak değerlendiremedikten sonra şu durumda bir anlamı yok sanırım
  9. ne10 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39463
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaslar. Belediyelere bir yazi gelmis bu yazida "isg hizmetleri icin gerekli calismaların yapilmasi ic hizmetten gerekli isg uzmanlarının tamamlanmasi tamamlanamamasi durumunda disardan hizmet alınmasi" konusunda yazismalar gelmis. Bu kapsamda belediyelerde 2016 yılını beklemeden bununla ilgili calismalara ve risk degerlendirmelerini ve acil durum eyem planlarini yaptirmaya basliyorlar. Bunun yaninda calisanlarin egitimlerinide dusunuyorlar. Bu kapsamda disardan hizmet alma seklinde bunu gidermeye calisiyorlar. Ben bu baglamda 2 secenekle gittim belediyeye. alt isverenler dahil 425 calisani olan bir belediye burasi. Ve kurul kurulma zorunlulugu var. Risk degerlendirmesi, acil eylem durum planlarinin hazirlanma asamasindan once İSG uzmani ve İs yeri hekimi ile kısmi sureli anlasma yapilmasi seklinde bir teklif veya belediye bunyesinde secim oncesi kadro acilamadigi icin secim sonrasina dek sozlesmeli personel sonrasinda da kadro seklinde talepte bulundum. Ama durum onceligi bireysel sozlesme ile gidip sonrasinda kadro gibi gosteriyor. Belediyelerin durumu pek iç acici olmadigindan ve bireyselde suremizin cogunu alacagindan en mantiklisi bireysel anlasma gibi gorunuyor. Ayrica 657 sayili kanunda yapilan degisiklikle zaten İş Saglıgı ve Guvenligi uzmani adi altinda bir kadro var. Bu kadro secim sonrasinda belediyeler tarafindan cok rahat kullanilabiliyor. Ben sanirim bireysel anlasma yapip bu isi ustume alacagim. Allah yardimcim olsun :)
  10. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bende bir belediye için böyle bir görüşme oldu.Senden daha fazla detay alabilirmiyim.Siz bu konuda daha fazla bilgilisiniz sanırım.
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    arkadaşlar ben belediyeye gidiyorum şimdi, ne var yok öğreneceğim..
  12. mustafa bahar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67351
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    açıklamalarını bekliyoruz