1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belediyenin bir alt işverenin de isg uzmanı olarak çalışmak

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve fguden tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,
    Benim şöyle bir sıkıntım var. Bir temizlik firmasına kısmi zamanlı olarak hizmet vereceğim ancak bu firmanın çalışanları bir belediyede daimi olarak çalışıyorlar ve belediyenin kendi iş güvenlik uzmanları mevcut. şimdi ben bu çalışanlara eğitim vereceğim ama neye göre vereceğim. Belediyenin iş güvenliği uzmanından talep edeceğim bir şey olacak mı? risk analizi yapacak mıyım? yada eğitim konularını ben mi belirleyeceğim yoksa belediyenin iş güvenliği uzmanından mı isteyeceğim?
  2. Melek Gündoğdu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112944
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Herşeyi siz yapacaksınız ana işverenin risk analizini almalısınız kendi yapacağınız risk analizinde genel veya temizlik işlerini ilgilendiren risklerden faydalanabilmeniz için. Siz belediyenin iş güvenliği uzmanına bağlı değilsiniz, kendi işinize ait risk Değerlendirmesi eğitim vb siz karar vereceksiniz.
  3. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bunu işverene bildireceğim onlar da belediyeden isteyecekler o zaman.. bende ona göre risk analizi yapacağım. aslında aklıma takılan şu belediye kendi alt işverenlerine bir talimat vermesi gerekmez mi, benimde o talimata göre hareket etmem gerek, çünkü ben ayda 5 saat kadar hizmet vereceğim bu firmaya nasıl gidip bütün her yerin risk analizini yapacağım ki
  4. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sen normal şirketlere nasıl bir prosedür uyguluyorsan o şekilde işlerini sürdür. Belediyelerin yaptığı risk değerlendirme vs hepsi çok basit. Belediye de çalışıkları binaları, işyerlerini neresi varsa siz risk değerlendirme yaparak belediye ve işyerine onaylatın eğitimlerinizi de düzenli olarak yapın.
  5. ergulkaynak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96616
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Şirketin İSG ile ilgili kayıtlarını incele (işe giriş muayeneleri, periyodik muayeneler, eğitimler, varsa ortam ölçümleri...) tehlike sınıfına bak buna göre yeni eğitimleri planla(eğitim konuları yönetmelikte var, işin yapılması ve işyerinin özel eğitim gerektiren konuları varsa bunları da ekle), çalışan sayısı ve iş bitim süresine göre kurul oluşturulması gerekiyor mu gerekiyorsa kurul oluştur, Destek elemanlarının (yangın, arama kurtarma ve tahliye) ve ilk yardımcıların gerekli eğitimleri alması için işverene bildirimde bulunun, şirketin çalışma alanı ve yaptığı işle ilgili risk değerlendirmesi yap(risk değerlendirmesi için yönetmelikte geçen ekip üyeleri varsa bunların görevlendirilmesi için işverene başvurun ve konu hakkında görevlileri bilgilendirin) , acil durum planını diğer iş güvenliği uzmanlarıyla birlikte tüm çalışanları kapsayacak şekilde yapın derim, çalışan temsilcisinin belirlenmesini sağlayın, kişisel koruyucu zimmet tutanaklarını kontrol edin, tespit ve öneri defteri var mı varsa onaylı mı daha önceki uzman veya hekim neler yazmış bunları kontrol edin... şimdilik aklıma gelenler bunlar. bunların hepsi ha deyince olacak işler değil bunları bir plan çerçevesinde yapılması gerektiğini ve bunların dışında saha kontrolleri sonucu elde ettiğiniz eksiklikleri (çalışanlarla öncelikli tanışın ve taleplerini de dinleyin) işverene durum tespit raporu olarak sunun derim. (tespit öneri defteri)