1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belge ücretlerine ilişkin duyuru

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    BELGE ÜCRETLERİNE İLİŞKİN DUYURU

01.01.2015 tarihinden itibaren geçerli olacak belge ücretleri aşağıda belirtilmiştir:

1.İş Güvenliği Uzmanlığı veya İşyeri Hekimliği Belgesi: 413,00 TL (KDV Dâhil)

2.İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi: 413,00 TL (KDV Dâhil)

3.Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi: 413,00 TL (KDV Dâhil)

4.Diğer Sağlık Personeli Belgesi: 103,25 TL (KDV Dâhil)

5.İşyeri Hekimliği/İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemi Ücreti: 103,25 TL (KDV Dâhil)

Genel Esaslar

• 01.01.2015 tarihi itibariyle, yukarıda konu edilen tüm belge ücretleri İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına yatırılacaktır.
    • Kurumsal Tahsilat Hesabına ödenecek belge ücreti, hak sahibinin TC Kimlik Numarasına tanımlı olacaktır. Belge ücretinin bilgisi (sertifika türü ve/veya sertifika sınıfı) ödeme yapan kişi tarafından Ziraat Bankası personeline belirtilerek dekontta yer alması sağlanacaktır.
    • İlgili hesaba (Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına) EFT ve havale yolu ile ödeme yapılması uygun değildir. Bu nedenle EFT ve havale yolu ile ödeme yapılmaması gerekmektedir.
    • Kurumsal tahsilât hesabına yatırılması gereken belge ücretinin, farklı bir hesap numarasına yatırılması halinde, İSG-KATİP üzerinden sertifika tanımlaması yapılmayacaktır.

Sınav Yoluyla Elde Edilen Belgelere İlişkin Esaslar

• ÖSYM’ nin yaptığı sınavlarda başarılı olan adaylar ile açılan davalar neticesinde belge almaya hak kazanan adayların TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.
    Eğitici Belgesine İlişkin Esaslar

• İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi ile Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi talebinde bulunan kişilerin, eğitici belgesi alabileceği komisyon tarafından uygun görüldükten sonra, belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.
    Sınavsız Belge Alma Hakkına Sahip Kişilere İlişkin Esaslar
    • İlgili yönetmelik hükümleri gereği; sınavsız belge alma hakkı bulunan kişilerin talepleri, Genel Müdürlüğümüzce incelenip uygun görüldükten sonra belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.
    Vize İşlemine İlişkin Esaslar
    • İşyeri Hekimliği veya İş Güvenliği Uzmanlığı belgelerinin vize işlemleri; yapılan müracaatların Genel Müdürlüğümüzce incelenmesini müteakip, uygun görülen kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.
    Tarih: 09.01.2015

KAYNAK
  2. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    14 Ocak 2014 tarihinde B sınıfı uzman oldum. Belge ücretimi yatırdım İSG Katip den belge no falan çıktı ancak belgem gelmedi. Bakanlık adres güncellemesi falan yaptırdı ama belgeden ses yok.
    Gitmiş olduğum kursa mı gitti acaba??
  3. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    artık belge göndermiyorlar diye biliyorum. belge nonuz yeterlidir. o kadar para alıp belge bile göndermiyorlar artık :))
  4. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Ben 27 Aralık sınavında 75 alıp C Sınıfı oldum. Sadece TC kimlik numaram ile bankaya parayı yatırmam yeterli mi? yapacağım ek işlemler var mıdır???????????????
  5. Erdi Özgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    76 puan aldım c sınıfı oldum şimdi parayı yatırabiliyormuyuz yoksa bakanlık bir duyuru mu yapacak bilen biri varsa sertifikayı almak için ne yapmamız gerekli?
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Sınavı kazananların bilgileri ziraat bankasına veriliyor ve siz bankaya tc kimlik noyu verdiğinizde ödeyeceğiniz ücret sistemde çıkıyor. ücreti ödedikten bir süre sonra isg-katipte sertifika numaralarınız gözükür. Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabı dışında başka bir ödeme yöntemi kullanmayın ve linkteki açıklamalara göre hareket edin http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2015yılıbelgeucretleri
  7. Erdi Özgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkürler
  8. Özgür ÖZÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    114744
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖZÇELİK Mühendislik & Danışmanlık
    Arkadaşlar ben bankaya ödeme yapmak için gittim ancak sistemden TC Kimlik numaram gözükmedi. Ödeyen var mı belge ücreti, yoksa TC kimlik numaralarımızın bankaya verilmesi için daha beklememiz mi gerekiyor?
  9. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Bekleyecegiz bir kac gun her halde. Alo 170 i arayip soran var mıdır
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ziraatte hesabı olanlar internet şubesinden de ödeme yapılabiliyor, oradan da tc nonuz ile kontrol edebilirsiniz.
  11. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kurumsal tahsilat hesabının dışında sistemde TC kimlik no gözükmeyebilir.
  12. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    sadece şubeden kurumsal tahsilat hesabı ile yapılan ödemeler geçerlidir diyordu yazıda.
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ben de ödememi zaten geçen sene internet şubesi üzerinden kurumsal tahsilat aracılığıyla yapmıştım, herhangi bir sıkıntı çıkmadı, kontrol ettim halen gözüküyor, isggm belge ücretleri diye bilginize. ziraatte hesabı ve internet şubesi olanlar ödeme yapabilir, şubeye gitmeye gerek yok.
  14. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Ben bugün şubeye gittim fakat tc kimlik numaramın sistemde kayıtlı olmadığını söylediler
  15. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan
    Merhaba arkadaşlar bende bugün ziraat bankasına gittim.Bankadaki görevli T.C. kimlik numaramın sistemde tanımlı olmadığını söyledi,bende hemen kurs yerimi aradım, bakanlığın geriye dönük staj dosyalarını denetlediğini söyledi bu yüzdende sistemde görünmemiş olabiliceğini 10-15 gün sonra yeniden yatırmayı denememi söyledi.Umarım dedikleri gibi olur ve mağdur olmayız.
  16. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan
  17. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Teşekkürler sevgi hanım
  18. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan
    İyi günler arkadaşlar benim gibi bankada sistemde T.C. kimlik numarası tanımlanmayan ama şimdi yatırabilen var mı? Ya da herhangi bir bilgisi olan var mı?
  19. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    İyi günler sevgi hanım
    https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınav durumunuzu sorgulayın
  20. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan