1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belge ücretlerine ilişkin duyuru

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan
    Hadi hayırlı uğurlu olsun.İnşallah en kısa zamanda paranızıda yatırırsınız.
  2. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Benim belgelerimin incelenmesi halen devam ediyormuş. Ne zamana kadar süresi var acaba bilen var mı? EK BİLGİ : Geçen sene kursum kapanmıştı. Sonrasında orada ders veren eğitmenlerden birisiyle bir yerden karşılaştığımda kurs evraklarınızı bakanlığa gönderdi demişti. Umarım sıkıntı olmaz
  3. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Süreyi ben bilmiyorum ayrıca bizim durumumuzda baya insan var sanırım sınav durumu sorgula dediğimde şahsen veya posta yolu ile başvurmaları şeklinde ifadeyi değiştirmişler. Demekki ALO 170 e bu konuda çok soru geliyor. Okan Bey benim kursta geçen sene kapanmıştı bu kapanan kurslar denetim geçirmediği için bu sorun oluşuyor sanırım.
  4. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Ben kursun kapandığını tesadüfen öğrenmiştim zaten. Aynı gün içinde belgelerimin müdürlükte olduğunu ve sınava girmem halinde sorun olmayacağını öğrendim. Ben kursa Ağustos 2013 döneminde gittim fakat Aralık 2013 sınavına giremedim. Kurs ise Mayıs 2014 te kapandı. Söylenene göre belgelerim 2013 yılında bakanlığa gitmiş. Eğer sorun çıkarsa da kursun başka şubesi yok. Sahibi vefat ettiği için kapanmıştı zaten. Umarım dertsiz tasasız hallolur
  5. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Uygulama raporu ve eğitim katılım belgesi varmı elinizde. Herhangi bir duruma karşı. Çünkü benim eğitim kurumunun Denizlideki şubesi kapandı sadece Bursa merkez evraklarımı bana gönderebildi.
    Kolay gelsin.
  6. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Kurs kapandığında ben askerdeydim. Kapandığını ise yaklaşık 4 ay sonra öğrendim yani elimde hiçbişey yok. Bir ara kurs ücretimi yatırdığıma ait bir kağıt vardı ama o da nerede hatırlamıyorum
  7. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Sayın İSMAİL HAKKI KUŞ
    Sınav Grubunuz: C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI
    Sınav Sonucunuz: 70
    Başarı Durumunuz: BAŞARILI
    SINAV BELGE ÜCRETİNİ ZİRAAT BANKASI KURUMSAL TAHSİLAT HESABINA YATIRABİLİRSİNİZ..
  8. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Aha aha aha :) asgkrgjkdsrgarha
  9. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan
    pardon neyi bu kadar komik buldunuz bize de söyleyinde gülelim...
  10. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Show yapma Hacı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Mart 2015 ---
    Güzel kardeşim aynı şeyi birbirinize satmışsınız. Komik işte gülmiim mi? alalalaldsvagwrgawrgasgrraeg
  11. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Bugün ücreti yatırdım arkadaşlar. Bilgilerinize.
    Okan Bey sizde durum nedir?
  12. sevgisevgi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bimsan
    pardon ama kimsenin kimseye sattığı bir şey yok lütfen burası bilgi paylaşma platformu eğlence yeri değil varsa öyle bir niyetiniz paylaşalım...
  13. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Benimki hala devam ediyor. Bu arada acaba başka devam eden birileri var mı acaba? Çok sayıda iş kaçtı elimden sırf bu yüzden :(:(:(
  14. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Benim belgelerimin incelenmesi hala devam ediyor. Benim durumumda olan başkaları var mı acaba? Biran önce işlemlerimin bitmesi için neler yapabilirim bilgisi olan var sa paylaşırsa mutlu olurum
  15. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Okan Bey Uygulama raporları ile diploma onaylı suretini gönderdiyseniz Postaneden iadeli tahhütlü biraz daha bekleyin bence düzelecektir. Sınav durumu sorgulama yapın hergün.
    Tabi bizden önce belge alıp göreve başlayanlar bu işten ekmeğini kazananlar daha şanslı durumda.
    Kolay gelsin. İyi çalışmalar.
  16. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Benden hiç bir belge istenmedi ve kurs 2013 yılında benim tüm belgelerimi gönderdi. Çıkan ekranda "eğitim belgeleriniz incelenmektedir" diyor. Acaba süreci hızlandırmak için nereye başvurmak gerekiyor? Mağduriyetim her geçen gün artıyor
  17. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Merhaba Okan Bey,
    Sizin Eğitim kurumu komple kapandı değilmi yada başka bir şehirde şubesi falan varmı?
    Komple kapandıysa yetkililerine ulaşıp Uygulama Raporu, Diploma( sizde onaylı sureti mutlaka vardır), Eğitim katılım belgesi ( sorumlu müdür onaylı) belgeleri isteme durumu varmı.
    Bu söylediklerimin hepsi olumsuz ise her durumda siz ALO 170 arayıp durumunuzla ilgili bilgi isteyin takip numarası versinler Eğitim kurumunun bilgilerini verin yetkililere.
    Çünkü belgeler mutlaka bakanlığa Eğitim kurumu tarafından gönderilmiştir. Eğitim Kurumu Bakanlık tarafından denetleme geçirmemiştir. Benim Bursa merkezli Eğitim kurumu Denizli şubesini kapattı ben belgelerimi Bursadan istedim. Bu belgelerde Denetleme geçirmediği için sorun çıktığını söylediler.
    Yukardaki evraklardan sadece Uygulama raporu sizin elinizde olmayabilir. Diploma ve Eğitim katılım belgesi size vermişlerdir. Eğitim katılım belgesinin aslı bende çünkü. Uygulama raporunda staj yapılan işyeri ve İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının ve eğitim kurumu imzaları kaşeleri var çünkü. Beklemek ama nereye kadar insanın canını sıkıyor sonuna kadar katılıyorum size. Kaç aydır ne belgesi inceleniyor anlamadım bende inceleyecekleri 5 sayfa doküman 7500 kişi olsa toplam kazanan.
    Şimdilik verebileceğim bilgiler bunlar kolaylıklar dilerim.
  18. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Sağolun hemşehrim İsmail Bey. Ben kurumun kapandığını tesadüfen öğrendim ve söyleyen kişi de oranın yetkilisiydi. bana belgelerimin Ankara'ya gönderildiğini söyledi. Sadece sınava gir başka sorun çıkmaz dedi. Kurs tamamen kapandı başka şubesi yok. Bende ise belge yok. Beklemek artık sıkıcı olmaya başladı. mağduriyetim her geçen gün artıyor. Ne diyeyim valla hepimizden helallik almalılar
  19. İsmail Hakkı KUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115302
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Isıger Mühendislik
    Merhaba Okan Bey,
    O adamlarda bi şekilde evraklar yokmuymuş suretleri falan. nasıl olacak evraklar eksik şeklinde uyarı alırsanız Bakanlığı bir arayın bence ALO 170' i.
    Kolay gelsin.
  20. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Aradım ama onların söyledikleri hep sabit. Belki de Ankara yolu gözükecek o zaman. Ayrıca sorumlu müdür nerede hiç bilmiyorum. Başka şubesi de yok. Neler olacak göreceğiz. Ama benim asıl anlayamadığım evraklar neden sınav öncesi incelenmiyor ve eğer sorun çıkarsa neden sorumlusu aday??? Para almaya gelince alıyorlar ama gerisi hep fısss. Eğer eksik evrak çıkarsa da o zaman o sınav harcımı ve sınav için Bursa masraflarımı da onlara haram edeceğim