1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belge basimina ilişkin duyuru-isggm

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
  BELGE BASIMINA İLİŞKİN DUYURU

  İSG-KATİP ‘e kayıtlı İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerinin belgelerinin basılması amacıyla oluşturulmuş bilgi güncelleme ekranı deneme çalışmasından sonra 08 Haziran 2014 tarihi itibariyle kullanıma açılmıştır.

  İSG-KATİP’te, kayıtlı şahsa tanımlı bilgilerden eksik veya hatalı olanların kontrol edilerek 01 TEMMUZ 2014 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki usuldedüzeltilmesi gerekmektedir.

  Belgelerinin gönderileceği adres bilgileri ile kimlik bilgileri MERNİS üzerinden çekilmektedir. Bu nedenle bilginin hatalı veya yanlış olduğunu düşünen şahıslar;

  http://www.nvi.gov.tr/Sik_Sorulan_Sorular,Sorular.html?pageindex=14 linki üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra İSG-KATİP bilgi güncelleme ekranından adreslerini ve kimlik bilgilerini yeniden sorgulamalarıgerekmektedir.

  Bilgi güncelleme işlemleri tamamlanan şahısların belgeleri adreslerine gönderilecektir. Bu sürecin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanmıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne, süreç tamamlanana kadar belgelerle ilgili müracaat edilmemesi hassasiyetle rica olunur.

  Bugüne kadar yapılan sınavlarda başarılı olmuş ancak belge bedelini henüz yatırmadığı için belgeleri İSG-KATİP’ te tanımlanmamış olan İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerinin belge bedellerini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırmaları (Döner Sermaye İşletmesi Hesabına yatırmamaları), yukarda bahsedilen açıklamalar doğrultusunda bilgi güncellemelerini yapmaları gerekmektedir.

  Eğitim alınan kurum tarafından Genel Müdürlüğümüze bildirilen meslek bilgileri ile güncelleme ekranına girilen meslek bilgilerinin tutarsız olması durumunda 01/07/2014 tarihinden sonra bu durumda olan kişilere İSG-KATİP üzerinde kendi sayfasında takip edeceği yol ile ilgili açıklama yapılacaktır.

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014belgebasimi
 2. MASALI İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Daha önce teslim edilen belgelerle ilgili bir açıklama yapılmamış. Onlarla ilgili bir sıkıntı ya da herhangi bir güncelleme yok sanırım?
 3. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yani paraları yatırmaya başlayabiliriz?
 4. melikeguner İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Ünvan kısmına ne yazdınız? Ben boş bıraktım...
 5. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  akademik bir ünvanınız varsa veya yüksek lisans yaptıysanız (msc) onu yazacaksınız.
 6. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  71006
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  belge parasını 1 temmuz a kadar yatıramayan kısılerın belgelerı (kagıta basılmıs halı) gecıkecek dımı. yoksa 10 temmuz da para yatırırsan ınternet uzerınde yıne belge gozukecek dımı? tesekkurler.
 7. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  413 tl ödeyerek almaya hak kazandığımız belgelerin yollanacağı adresler ve diğer kişisel bilgileriniz ile ilgili düzeltme yapabilmek için beş gün kaldı.
  1 Temmuz'dan sonra yapılacak düzeltmeler için İSGGM'ye dilekçe ve destekleyici evrak ile müracaat etmek gerekecek.

  Eğer mezun olduğunuz üniversite İSG-Katip'te yoksa (özellikle yurtdışı üniversiteler listede olmayabilir) isgkatip@csgb.gov.tr adresine diplomanızın fotokopisini ve noter tasdikli Türkçe tercümesini yollarsanız, eksik olan üniversiteyi listeye ilave ediyorlar, siz de gerekli güncellemeyi yapabiliyorsunuz.
 8. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  benim üniversitem sonradan eklendi ama kaydettiğim için bilgileri güncelleyemiyorum. Güncellemek ve evrak göndermem için elinde dilekçe örneği olan var mı acaba
 9. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel

  Ekli Dosyalar: