1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Belgelendirme sürecine ilişkin açıklama- isgkatip 26.09.2013

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Mesut Karakuş tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  26.09.2013

  BELGELENDİRME SÜRECİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

  13.09.2013 tarihinde “Belgelendirme Süreci Hakkında Önemli Duyuru” duyuru başlığı ile İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İnternet sayfasında yapılan duyuruda İSG-KATİP'e girilen katılımcı bilgilerinin yeniden incelenerek varsa hatalıların düzeltilmesi amacıyla eğitim kurumlarına sınavda başarılı olan katılımcılarının bilgilerini gösteren bir liste gönderileceği belirtilmişti. Fakat her kuruma bu bilgilerin gönderilmesi ve kurumlardan dönen bilgilerin birleştirilmesi zor bir süreç olacağından onun yerine www.isgkatip.com adresi üzerinden her kurumun kendi katılımcılarına ait bu bilgilere ulaşıp düzeltebileceği bir sayfa hazırlanmıştır.
  www.isgkatip.com sayfasına girilip SINAVLAR bağlantısı tıklandığında açılan sayfadan başarılı katılımcılarınıza ait T.C. Kimlik No ve Baba Adı bilgilerini girerek katılımcı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Buradaki bilgilerden KIRMIZI ile yazılan bilgilerin güncellenmesi zorunludur. (Sistemde yazılan bilgiler doğru dahi olsa bu bilgiler açılan kutulardan yeniden seçilecektir. Örn: Katılımcılının eğitim kurumu olarak sistemde ÇASGEM görünüyor ise Eğitim Kurumu (Olması gereken) açılan kutusunda aynı kurum adı seçilmelidir. Meslek (Olması Gereken ) alanı için de aynı durum geçerlidir.) Ayrıca katılımcılara ait telefon numaraları da belirtilen formata uygun olarak ilgili kutucuklara girilmelidir.
  Bilgilerin güncellenmesi işleminin 01.10.2013 saat 08.30 'a tamamlanması zorunludur.
  “Meslek” hatalarından kaynaklı yanlış sertifika basımları olursa sertifika zayii durumunda ödenmesi gereken bedelin talep edileceği hususu bilinmelidir. Katılımcılarınız ve sizlerin böyle bir ek bedelle karşı karşıya kalmamanız için bilgiler titizlikle doldurulmalıdır.
  13.09.2013 tarihinde Belgelendirme Süreci Hakkında Önemli Duyuru başlığı altında yayınlanan duyurudan bazı eğitim kurumlarının hiç haberlerinin olmadığı vaktinden önce ve hatalı gönderilen dosya muhteviyatından anlaşılmaktadır. Belirtilen esaslar çerçevesinde gönderilmeyen dosyalar iade edilecektir.
  Belgelerin sisteme tanıtılması 01.10.2013 tarihiden itibaren 15'er günlük dilimler halinde yapılacaktır. Yani ikinci tanımlama 15.10.2013 tarihi ve sonrasında olacaktır. Belgelerini almakta acele eden katılımcılarınız varsa 01.10.2013 tarihinden önce belge ücretlerini Genel Müdürlük kurumsal hesabına yatırmış olmalıdırlar. Aksi takdirde sisteme tanıtılmaları 15.10.2013 ve sonrası tarihlere kalacaktır.


  T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.13.07.24
 2. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  31757
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Kimse kusura bakmasın ama bu eğitim kurumları neden bu kadar özensiz çalışıyor? Kendi eğitim kurumum da aynı .Bu kadar da olmaz ya , biraz adam gibi yapsınlar işlerini . Verdiğimiz paralar boşuna mı ?