1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Benzin istasyonu risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ömer Daşdan tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet tek kapı sorun olur, çift kapı olacak ve karşılıklı olacak, dışa açılır olcak. sabit gaz dedektörü zaten zorunluydu, seyyarın olmaması normaldir, daha yeni çıktı haberleri olmayabilir. spring duş da depolarda olması zorunlu, lpg dispenserleri için olması gerektiği hakkında makina mühendisleri odasından bişe duymadım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    bide 2012nin kaçıncı ayında yapılmış o sözleşme? eğer bir yılını tamamladıysa yenilenmesi gerekir, aksi halde denetime geldiklerinde sorumlu müdürleri yokmuş gibi muamele yaparlar ve ceza keserler, bi yere 56 bin, bi yere de 80 küsür bin ceza yazıldığını duymuştum sırf sözleşmeyi yenilemedikleri için.
  2. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    LPG TANKI İÇİN SPRİNG DUŞ SİSTEMİ GEREKİYOR MU? ADAM ZATEN BİZİM LPG SOĞUK NE GEREK VAR FALAN DEDİ
  3. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Son bir soru. Bölge 0 ve bölge 1 nasıl belirlenecek. Tecrübeli arkadaşlar benim anladığıma göre dispanser bölge 0 a giriyor. Akaryakıt tankları, lpg tankları bölge 0 a giriyor. Bölge 1 olarak pompaları belirtebilir miyiz? Bölge 2 olarak da istasyon çevresi
  4. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu pdf'te 30. sayfadan itibaren sorduğun sorunun cevabı var ömer.

Ekli Dosyalar:

5. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    TEŞEKKÜRLER
  6. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  7. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    LPG tankı yer üstündeyse spring duş gereklidir herhangi bir durumda soğutma amaçlı kullnılır basınç yükselip blevne yaşanmasın diye. 50 kglık yangın söndürme tüpü üretildimi bilmiyorum ama akaryakıt istasyonlarında gerekli değil. Lpg tank bölümünde 2 adet çıkış olmalıdır analizde belirtirsiniz Ömer bey siz öncelikle ts 12820 ve 11939 U eskileri olsa bile netten bulup inceleyin. Güncel hallerinde değişiklik yapılsa bile kurulum ve genel tanımlar aynıdır gerekli bilgileri edinmenizi sağlar ben bi kaç standart indirdim netten bulamazsanız haber verin mail atarım size.
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    50 kglık YSC var tabi ki
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    ömer bey istasyonun adı olmasa da markasını belirtebilirmisiniz bu kadar çelişkili bir işveren var ise işyeri markasını merak ettim doğrusu
  9. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar zaten benzin istasyonları bu anlattıklarınızdan denetim gördüğünden hepsi var siz sadece uygunluğuna bakın uygunsuz durum var ise onu listeleyin onun dışında tse ve belediye her yıl onları kontrol ediyor ve gaz firmalarıda sıkı kontrolde zaten yoksa butun mevzuatı yazmak zorunda kalırsınız anlamsız. Artı lpg de soğutma tankda yeraltı için yok yerüstü için olabilir.
  10. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Bak ben ona dedim, sprink duş gerekiyor diye. Bir de adam bana diyor i lpg zaten soğuk ne gerek var spring duşa, anlatı da öğrenelim sonra rezil olmayalım millete. Bir de ayıptır söylemesi bu bölge 0 bölge 1 bölge 2 için iki üç cümle söyleyecek olan var mı? Birer örnek verseniz yeter
  11. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilgisayarım yanımda değil şimdilik diyebileceğim Sitede patlamadan korunma dökümanları var incele. Arkadaşlarında akaryakıtla ilgili başka başlıklar altında paylaştığı dökümanları indirip bakabilrsin.
  12. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    TAMAMDIR İNŞALLAH ALNIMIZIN AKIYLA BU İŞTEN ÇIKARIZ. BU İŞİN BİR DE ACİL DURUM EYLEM PLANI VAR. ONA DA BAKACAĞIZ. TEŞEKKÜRLER
  13. Hüsniye Akman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    hocam iş teftiş kurulunun denetim değerlendirme raporu bence bi gözat derim...

Ekli Dosyalar:

14. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Bende bir çeklist var, işime yaradı. Eksikleri tespit edip Risk analizinde gösteriyorum. Umarım işine yarar.

Ekli Dosyalar:

15. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Fotoğrafları paylaşıyorum, yorumlarınızı bekliyorum.

IMG_0211.JPG
    IMG_0212.JPG
    IMG_0214.JPG
    IMG_0215.JPG
    IMG_0216.JPG
    IMG_0217.JPG

Ekli Dosyalar:

• lpg.zip
      Dosya Boyutu:
      23,6 MB
      Görüntüleme:
      403
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu tip işyerlerinde risk analizinde de belirtilecek olup ve yapılması en önemli şey patlamadan korunma dökümanının hazırlanması ve hesaplamaların iyi yapılmasıdır.
  17. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benzin istasyonu hesaplı patlamadan koruma dökümanı yapan varmı peki?
  18. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Slm mesajınızı yeni gördüm eğer mail adresinizi verirseniz yapılmış bir analiz gönderirim yardımı olur.Kolay gelsin.
  19. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
  20. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman