1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Benzin istasyonu risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ömer Daşdan tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Raziye Yurt Yavaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77230
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erdem Bey;
    "ts 11939 madde 5.7.4 ilgili sorumlu müdür gerekli işletme, muayene ve bakım talimatlarını hazırlamalı ve uygulamalıdır " der bu kapsamda hazırlanması gereken dokümanlar kısmında arada kaldım açıkcası. Bende 4 aydır bir istasyona bakıyorum, istasyonda malum bir iş güvenliği uzmanı yok. İş güvenliği kapsamında risk değerlendirmesi, patlamadan korunma dokümanı, acil durum planları vb.. dokümanlar da bu madde kapsamında sorumlu müdürler mi hazırlamaktadır ?
  2. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Paylaşımlar doyurucu olmuş... katkıda bulunan herkese teşekkür ederim...
  3. Raziye Yurt Yavaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77230
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dedilerr... dediler... soylentiler boyle giderr
    bende lpg sorumlu mudurluk yapiyorum ve gayet her hafta istasyona gidiyorum haftalik raporumu tutup ustune egitimlerimi de veriyorum
  4. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akaryakıt istasyonlarında görev yapan arkadaşlarla bir konuyu paylaşmak istiyorum.
    Çok tehlikeli sınıfta oldukları için çalışanların Mesleki eğitim belgesi almaları gerekiyor. İstasyonların, Lpg satışında çalışanlar için firma eğitim sonucunda belgelerini veriyor. ancak dizel-benzin pompalarında çalışanlar için böyle bir eğitim veya belge bugüne kadar verilmemiş. Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü ile görüşüp konuyu ilettim. Milli eğitim müdürlüğünün mesleki eğitim modüllerine baktı ve bu konuda verilebilecek bir eğitim olmadığını söyledi...
    bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşım yapabilirler mi....
  5. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Makina Mühendisleri Odası'ndan aldıkları pompacı belgeleri zaten mesleki eğitimden sayılıyor. Ama pompacı belgesi olmadan çalıştıran istasyonlar da var tabi.
  6. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teşekkür ederim Enes bey. Benim yeni sözleşme yaptığım iki istasyonda da Pompacıların belgesi olmadığını söylediler.
    yarın ilk işim, bu konuyu MMO yetkilisi ile görüşerek detaylarını öğreneyim..
  7. ozmennil İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100384
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Talha bey kullanıcı adı ve şifre hata veriyor dokümana ulaşmam için yardımcı olur musunuz?
  8. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Şifreyi paylaşamıyorum başka risk analizi bilgileri de eklediğim için şirket sırrı kapsamına giriyor üzgünüm...
  9. ozmennil İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100384
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    peki teşekkür ederim yinede
    sanırım hazırlayacağım risk analizini tamamladığımda yönlendirme açısından yardımcı olursunuz :)
  10. erdalseyrek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  11. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    lpg sorumlu müdür olayı zaten saçma. Artık iş güvenliği olayı var. Onuda geçtim dünyayı yeniden keşfetmek gibi bir şey zaten TSE bu anlattıklarınızı uygulatarak belgeyi veriyor. Neyse paylaşımlar güzel hepinize iyi çalışmalar .Bana sorarsanız olmayan bakım ve kontrolsüz alanlara bakmak gerek .
  12. Cevdet Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İstanbul Avrupa yakasında, gittiği işyerlerine bizide götürecek, saha uygulamalarında bize yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba? cevdet_y2734@hotmail.com
  13. ayseuzman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Resul Bey merhaba,
    Akaryakıt istasyonu ile ilgili çalışma hazırlamaya başladım. Öncelikle nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda, risk değerlendirmesi ile ilgili kaynakları araştırıyorum. Yapmış olduğunuz çalışmayı happy-moon_a@hotmail.com mail adresime göndermeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.
  14. nafiz çekmeceli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    54460
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    muayene bakım ve işletme talimatını LPG sorumlu müdür hazırlar. Diğerlerinden iş güvenliği uzmanı sorumludur. Eğer Uzmanı yoksa işveren sorumlu olacaktır
  15. hseyin_kimya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    isg uzmanlığı alana girmeden önce sorumlu müdürler isg faaliyetlerinide yürütüyordu..şimdi ise ts en 11939 a göre hazırlanmış kontrol kayıt defterini doldurarak teknik denetimi gerçekleştirip kenara çekilir sorumlu müdür...talimat vs ne varsa hazırlaması gereken veya gerekenler kimse hazırlarlar...sorumlu müdür teknik denetçidir aynı zamanda....talimatlar eksikse ilgili notu düşer gerisini bu işi biliyorum diyenlere bırakır kolay gelsin...

lpg sorumlu müdür
    b sınıfı isg uzmanı...
  16. hseyin_kimya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    murat arkadaş...otogaz istasyonlarında çalışan akaryakıt satış elemanlarının yetkilendirilmiş personel eğitimleri TMMOB yE bağlı KİMYA MÜH. ODASI, MAKİNE MÜH. ODASI, ÇEVRE MÜH ODASI VE PETROL MÜH ODASI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.PETROL MÜHENDİSLERİ ODASI BU KAPSAMDA KENDİNİ GERİ ÇEKMİŞ BULUNUYOR...DİĞER ÜÇ ODA BU EĞİTİMLERİ ORGANİZE EDİYOR...YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ BU KONUDA YETKİLENDİRİLMİŞ KURUM DEĞİL...EPDK NIN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE ODALAR FİRMALAR BİR ARAYA GELEREK EĞİTİM KONULARI SÜRELERİ UYGULAMA ŞEKİLLERİ VS... NOKTASINDA ÇİZGİLERİ BELİRLEDİKTEN SONRA, YUKARIDAKİ ODALAR TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN EĞİTİMLER SONUCUNDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME SINAVINDA BAŞARILI OLANLARA YETKİLENDİRİLMİŞ PERSONEL SERTİFİKASI VERİLİR...OLAY SADECE BU....KOLAY GELSİN HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2015 ---
    BÖLÜM YÖNETİCİSİ ARKADAŞIMIZDA SADECE MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASINDAN ALINMADIĞINI ÖĞRENMİŞTİR UMARIM...KİMYASALIN OLDUĞU HER YERDE KİMYA MÜHENDİSLERİ VARDIR...İYİ ÇALIŞMALAR...
  17. Kübra Ertaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Resul Bey, özelden mailimi iletiyorum size. Lütfen paylaşabilir misiniz, teşekkürler.
  18. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Yine forumda elime geçen bir checklistin kendimce güncellenmiş hali ektedir.İyi Çalışmalar

Ekli Dosyalar:

19. msam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar yakit istasyonunun etrafında bulunan binalarin ve oto parkların patlama riskine karşı olmasi gereken mesafelerini belirten bir mevzuat var mı.
  20. Teknik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TSE 11939 standardı size istediğiniz mesafeleri verir