1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Beraber çalışmak isteyen bireysel iş güvenliği uzmanları bursa bölgesi

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve isgcevremuh tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işyeri hekimlerini bu gibi sosyal ortamlarda göremiyoruz ki, benim tanıdığım bir tane işyeri hekimi vardı o da meslekten soğudu :)
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    saat fiyatınızı uygun tutun. osgb ler 25-45 tl / saat fiyat veriyor

sizde 20tl/ saat yazın

1 ay için 4000tl güzel para bence

ya sizce ?
  3. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sait Bey, diyelim ki 30 kişilik bir işletme ile sözleşme yaptık.

(30*15)/60 = 7.5 saat yapar. şimdi bu işletmeye bir günde hizmet versek 1 gün sigorta yatacak... GSS prim borcunun çıkmaması ve emeklilik gün kaybının oluşmaması için nasıl bir yöntem tercih edilebilir. 7,5 saat ile işletmeden kaç günlük sigorta günü alabiliriz?
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  5. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hocam işletmeleride siz yönlendirin
    25 kişi varsa 4 saat yazın mesela
    hatta eğitim yönetmeliğinden dolayı 4 saatin altına düşmeyin.
    6 saat ve üzerinde 1 günlük sgk yaptırtın derim
  6. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi ben işletmeye desem ki 2,5 saat olacak şeklinde 3 gün hizmet vereceğim. o zaman işletme bana 3 gün sigorta yapacak. ama bu işletmenin hesabına uymayacak
  7. bencede en az 4 saat üzerinden yapılmalı anlaşmalar..bir tane osgb ile görüştüm onlar öyle yapıyordu banada mantıklı geldi Sait beyle aynı fikirdeyim
  8. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tehlikeli sınıfta 30 kişi var ve 7,5 saat yapıyor siz kaç saate bölecek şekilde işletmeye giderdiniz? Sizin demenize göre 4 saaat + 3,5 saat mi?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Ekim 2013 ---
    Arkadaşlar bende çalışma süreleri ile ilgili kısım oturmadı henüz, bu yüzden anlayana kadar örneklendirerek soracağım sizlere :)
  9. minimumu yapmak zorunda değilsin 4+4 yap
  10. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi oldu en az 4 saat ve katları şekilde ayırabiliriz :) peki işletme sigorta pirimini fazla günden yatırmamak için bana 7,5 saati bir günde ver derse
  11. gün içinde diğer işyerlerinede uğramam gerekiyor dersin :)
  12. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işverende bunu yer diyorsun :)) bundan sonrası artık laf cambazlığına kalıyor. öbür türlü 30 günü doldurmak için oldukça fazla işyeri bulmak gerekiyor
  13. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  14. isgcevremuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ilerde her firma kendi personelini alacaktır. ne osgb nede danışmanlığıa gerek kalmaycaktır. ancak bugün itibari ile firmalar bizlere muhtaçtır.
  15. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Merinos - ÖZERDEM MENSUCAT A.Ş.
    tersine o kadar avantajlısınız ki..!!

OSGB 2 profosyonel için sunduğu fiyatın içine KDV, benzin, basit giderler, koymak zorunda. Şöyle düşünün ki 100 kişilik bir Az Tehlikeli iş yerine 500dk (500/60=8 saat/ay tabi teorik olarak )için 750-1000 Tl arası teklif verdim. Bu fiyat osgb yi kurtaracak mı sizce?
    veya daha somut bir örnek: 400 kişilik az tehlikeli bir işyeri hekimle 2500 TL ye anlaştı. Uzmana da o kadar verdiğini düşünelim.
    Bu işyerine birkaç OSGB fiyat teklifi verdi. Fakat firma sadece hekimle anlaşma imzaladı. Üstelik bu firmada isg ile ilgili hiç bir altyapı(dikkat:altyapı diyorum,yani kendince güvenlik uygulamarı var) yok.

Güvenli günler
  16. isgcevremuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    istanbul için birlikte çalışacağimız B veya A sınıfı uzman arkadaş varmı?
  17. Ahmet Hilmi Demiröz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71746
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bandırma'da ikamet ediyorum. Karacabey'de çalışıyorum. İGU olarak bireysel çalışmayı düşünmekteyim.Haberleşelim .Mermer fabrikası ve ocak deneyimi...
  18. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kütahya . B sınıfı . Mak. Müh.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2014 ---
    profile bakmayın
  19. selim Alışkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bursa-Gemlik bölgesindeyim bende organize olmakta cidden fayda var.
  20. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merdiven altı osgb günün yeni tartışma konusu :)