1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Beyaz eşya dükkanı

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve ATILIM tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yangın insanlarda büyük bir panik oluşturur, bu esnada herkes çıkış kapısına yönelir. Böyle bir durumda bu kapının dışarıya açılımının çok kolay olması gerekir ki kapı önünde yığılma, ezilme, hengame oluşmasın.

Ben öyle risk analizleri gördüm ki, şahıs para kazanmak için bu kapı uygun değildir demiş sadece... peki şahsın ne gibi önlem alması gerekir, yokkk.
  2. ATILIM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar aynı dükkanın elektrik panolarıda bunlar hem magazanın içindeki hemde ana panoda kaçak akım rölesi göremedim ben her iki panoyada bağlamamız gerekir mi?

Ekli Dosyalar:

3. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kaçak akım koruma rölesinde amaç: alıcıda oluşan kaçağın farkedilerek insana zarar vermeden o enerji hattını enerjisiz bırakmasıdır. Bu amaçla, her sigortaya bir tane kaçak akım koruma rölesi taktırman gerekir. Hem aydınlatma hem de priz sigortalarına taktırmanı öneririm. Çünkü olurda günün birinde lambada kaçak olursa dokunan kişi çarpılmasın.