1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Biçerdöverler karayolu güvenliği

Konusu 'Trafik Yönetimi ve Kontrolü' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  [​IMG]
  1. Karayoluna çıkmadan önce ön tablayı çıkarın, dane deposunu bosaltın, bosaltma helezonunu katlayın, fren pedallarını kilitleyin ve merdiveni katlayıp güvenli bir pozisyona alın.
  2. Biçerdöverle yüksek gerilim hatlarının altından geçmeden önce biçerdöverin yüksekliğini kontrol edin.
  3. Karayolları trafik kanununda yer alan sürüs kurallarını sıkı sıkıya uygulayın.
  4. Aynaların ayarını doğru yapın ve aynada ölü noktaların olusmadığından emin olun. Karayoluna çıkmadan önce sarı ısıklı dönen ikaz lambasını takın.
  5. Biçerdöverle karayoluna çıkmadan önce tarla-yol modu anahtarından yol modunu seçin.
  6. Biçerdöverle karayolunda hareket ederken hiçbir sekilde ikinci sahısların veya çocukların sizinle beraber seyahat etmelerine izin vermeyin.
  Kaynak : safer-omu.net