1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Biçerdöverlerde tamir bakım güvenliği

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Biçerdöverlerde Tamir Bakım Güvenliği


  1. Biçerdöverin tamir, bakım ve ayarlarını yapılmadan önce motoru stop edin, el frenini çekin ve kontak anahtarını çıkarın.
  2. Biçerdöverin tamir, bakım ve ayarlarını yaparken daima ilave metal sehpalar, destek ayağı ve tekerlek takozu kullanın.
  3. Biçerdöverin hidrolik basıncını düsürmek için tüm hareket sistemlerini ve kumandalarını etkisiz konuma(nötr-bos) getirin.
  4. Hidrolik sisteme basınç uygulamadan önce sıvının yüksek basınç altında püskürebileceği delik ve bağlantılardan uzak durun.
  5. Hidrolik kaçakların araştırılmasında bir parça kart veya kağıt kullanın.
  6. Hidrolik bağlantıları çözmeden önce boru içerisindeki basıncı düşürün.
  7. Hidrolik liftle kaldırma yapıldığında yükü mutlaka sert bloklarla destekleyin ve kaldırma yapılmadığı durumlarda liftin kolunu çıkarın.
  8. Hareket ve dönüş manevralarından önce makinenin etrafında hiç kimsenin bulunmadığından emin olun. Motor çalıştırılmadan önce 3 kez kornaya basın.
  9. Biçerdöverin tablası varsa tabla kilidi veya mekanik ilave kilit ile kilitleyin, yoksa metal sehpalarla emniyetli şekilde destekleyin.
  10. Biçerdöverin bakım çalışmaları sırasında zararlı egzoz gazlarının birikecek olmasından dolayı motoru kapalı ortamlarda çalıştırmayın.
  11. ASLA, tabla ve harmanlama ünitesi kavramalarını boşa almadan biçerdöverin temizliğine başlamayın.  Kaynak : safer-omu.net