1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bina yıkımında faciadan dönüldü

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Kağıthane'de kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan eski bir binadan kopan büyük moloz parçaları, yanında bulunan apartmanın üzerine düştü.
  haber.jpg
  Şans eseri olayda yaralanan olmazken, binada ciddi hasar meydana geldi. Yıkım öncesi yetkilileri defalarca aramalarına rağmen kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini dile getiren apartman sakinleri ilgililere tepki gösterdi.

  Olay Nurtepe Mahallesi Osman Paşa Caddesi No: 13/1'de 7 katlı Demirkapı Apartmanı'nda meydana geldi. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilen 6 katlı binanın yıkımı sırasında kopan büyük moloz parçaları yanındaki Demirkapı Apartmanı'nın arka kısmına devrildi. Olay sebebiyle bazı kolonlarda çatlama meydana geldi. Yıkımın etkisiyle bazı dairelerin balkonları ve pencereleri tamamen yerinden söküldü. Olayda can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmaması yüreklere su serpti.

  'DEFALARCA YETKİLİLERİ ARADIM İLGİLENMEDİLER'

  Olaydan önce defalarca polis ve zabıtayı aradığını ancak hiçbir yetkilinin konuyla ilgilenmediğini belirten Oytun Uysal olayı şöyle anlattı: "Binayı yıkan kepçenin videosunu çekiyordum. Çok korktum. Olayın nelere sebep olabileceğini biliyordum. Polisi aradım. Polis bana 'Belediyeyi ara.' dedi. Aşağıda çocuklar oynuyordu. Onların da başına bir şey gelebilirdi. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Kirişler gitmiş durumda. Bu evde oturulma ihtimali yok." ifadelerini kullandı.

  Başka bir sakini ise müteahhit firma ve inşaat mühendisini suçladı. İnşaat fakültelerinin eğitimlerinin zayıf olduğunu öne süren apartman sakini, "Benim bildiğim bina yukarıdan aşağı doğru yıkılır. Müteahhit tedbir almamış." diye konuştu.

  Kepçe operatörü ve müteahhit firmanın yetkilisi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine getirilirken, polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

  (CİHAN)-11 Şubat 2014 12:00
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi