1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bingham canyon madeni açık işletmesi toprak kayması

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 14 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  haber.jpg

  Rio Tinto’nun iştiraki Kennecott Utah Copper tarafından işletilen ABD’nin Utah eyaletindeki Bingham Canyon Madeninde, dün (11 Nisan) büyük bir toprak kayması gerçekleşti. Gerçekleşen dev kayma sonrası açık ocağın üçte ikisi, yollar ve bazı binalar toprak altında kaldı fakat hiçbir can kaybı yaşanmadı.

  Firma yetkililerinden yapılan açıklamalara göre şevlerdeki hareketlenme Şubat ayında tespit edil
  di. Verilen bilgilere göre düzenli olarak gözlenen şevlerde her gün 1 mm kayma gözlenirken, 10 Nisan tarihinde bu rakam günde 5 cm’ye çıkınca, açık işletmede görev yapan 37 işçi bölgeden çıkarıldı ve yerel halk yaşanması beklenen toprak kayması için uyarıldı. İlerleyen saatlerde tüm madenin boşaltılması ardından yaşanan toprak kaymasında, erken alınan önlemler sonrasında ölüm ya da yaralanma yaşanmadı.

  Bingham Canyon Madeni’nin açık işletmesi dünya üzerindeki insan tarafından yaratılmış en büyük çukur olarak biliniyor. 1906 yılından beri işletilen madenin genişliği 4 km ve derinliği 1 km’dir.

 2. cul_de_sac İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürlerimi özellikle burada da belirtmek isterim faydali paylaşımlarının takipçisiyim...
 3. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Eskişehir
  Sertifika Numarası:
  45030
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  bilimsel çalışma, teknik takip , öngörü ve önlem alma, budur işte, gerçekten madencilik sektörü için büyük dersler çıkarılabilecek bir süreç... ülkemizde de benzer tehlikelerin, bu tür süreçlerle can ve mal kaybı olmadan aşılması en büyük dileğimiz...