1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Binlerce öğrenciyi taşıyorlar fakat!!!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 11 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Binlerce öğrenciyi taşıyorlar fakat kar lastiği takma zorunlulukları yok
  haber.jpg
  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın yolcu ve yük taşımada kullanılan ticari araçlara getirdiği kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazar gününden itibaren başlarken, her gün yüz binlerce öğrencinin taşındığı okul servislerinin kar lastiği takma zorunluluğunun olmadığı ortaya çıktı.
  Sakarya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, "Sadece okul servislerinin lastiklerindeki diş derinliği yetersizse ceza yazabiliyoruz" dedi.

  Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, geçen yıl 8 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik'le ticari araçlara 1 Aralık- 1 Nisan tarihlerinde kış lastiği takma zorunluluğu getirmişti. Buna göre, ticari araçlara 1 Nisan'a kadar zorunlu olarak kış lastiği takma zorunlulğu getirildi.

  OKUL SERVİSLERİNDE ZORUNLU DEĞİL

  Sakarya'da etkili olan kar yağışı sonrasında okul servis araçlarının büyük bir bölümünde ticari araç olmalarına rağmen kar lastikleri olmadığı ortaya çıktı. Yaklaşık 100 bin öğrencinin okul servisi kullandığı, 19 bin 721 ögrencinin de taşımalı eğitim gördüğü Sakarya'da da yaklaşık 900 servis minibüsünün çok büyük bir çoğunluğunda kar lastiğinin olmadığı belirtildi.

  ŞEHİRİÇİ SAYILIYORLAR

  Sakarya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri kar lastiğiyle ilgili genelgenin ‘şehirlerarası yollar'ı kapsadığını söyleyerek, "Öğrenci servisleri ne kadar ticari araç olsa da genelgede şehirlerarası yolları kapsadığı için bu konuda denetim yapılmıyor. Denetimlerde sadece lastiklerin diş derinliklerinin yetersiz olduğu belirlenirse ceza tatbik ediyoruz" dedi.


  Trafik jandarması da Sakarya genelinde köy okullarına öğrenci taşınan servis araçlarında, bölgenin 'Büyükşehir' sınırları içerisinde olması nedeniyle kar lastiği takma zorunluluğu olmadığını söyledi.
  KAYNAK
 2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  TÜRKİYEM de kanunlar hep böyle
  ticari bir iş yapılıyor ama
  ticari araca girmiyor
  kanunların o kadar çok açık noktası var ki
  bu açığı bulanlar da gemisinin kaptanı oluyor
 3. Halil GENÇER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  21758
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  GENÇER MÜHENDİSLİK
  Çok saçma, eğer toplu taşıma işinde kullanılıyorsa şehir içi dışı farketmeden aynı kategoriye sokulması gerekir. Bu kanunun en kısa zamanda düzeltilmesi gerekir.