1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bir çalışanın aylık primi??

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Alper Akpunar tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Merhaba arkadaşlar;
    bir çalişanin aylık prim gün sayisi mesaiyle birlikte 217 saat. İş güvenliği uzmanı için başka işlede meşgulse kaç saattir?? Buna net bicvp bulamadım sgktan bile..
  2. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş sözleşmesiyle başka bir işte çalışıyorsan işverenden izin almak zorundasın yoksa iş hakkını fesheder. Bence iki farklı iş yerinde çalışabilirsin. SSK hangi primin yüksekse onu baz alıyor diye biliyorum. Bazılarında iptal ettiği de oluyormuş. Tahminimce ayda 22,5 saat başka bir iş yerinde çalışırsan sorun olmaz ( kesin birşey değil). Ama bunu bir SSK uzmanına sormak gerekiyor.
  3. oğuz han yüce İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22612
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ANFA GÜVENLİK HİZMETLERİ VE SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ
    aynı süre, 180 saat normal çalışma, max. 37 saatte fazla çalışma yapabilirsin.
  4. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    biarkadaş 180saat tam zamanli mesul müdürlük yapiyor. Asgari ücretli olarak biişletmede sorumlu gözüküyo o da 180saat.
    İş güvenliği uzmanı olarak 68saatlik sözleşme yaptı isgkatipten onaylı. Bunun açıklaması nasil???
  5. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Günlük 7,5 saat * 30 =aylık 225 saat yıllık 270 saat fazla çalışma yapılabilir / 12= aylık 22,5 225 +22,5 =247,5 ortalma 248 oluyor ( sallamış gibi oldum ) :D arkadaşın 180 + 68 = 248 saat hesap tuttu :D
  6. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yanlış hesap arkadaşım
    180+180+68=428saat ediyo
  7. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    primi tam yatmıyordur. SSK dökümüne baksın kısmı süreli iş sözleşmesi yapmıştır. yani emin olmamakla birlikte
  8. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    mesul müdür olarak tam zamanli gözükmesi lazım asgari ücretle gözüküyo o da tam yatıyo isgkatip 68 saati de kabul edip onaylandı
  9. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sizi yanıltmak istemem ama kurstan hatırladığım kadarı ile
    7.5 saat x 24 gün=180 saat
    11 saat x 24 gün =264 saat( hatta kursta 270 saat demişlerdi. Galiba bu max. mesaili çalışma oluyor)
    çalışılabiliniyor diye biliyorum.
  10. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuda çok net bilgi verebilirim (ben bu şekilde çalıştım ancak şuan çalışmıyorum). İş güvenliği uzmanı olarak 217 saat çalışabilirsin + mühendis olarak 30 gün başka bir işte çalışabilirsin. Ben SMM li mühendis olarak çalışıyorum, ( işçi statüsünde değil imza yetkili sorumlu mühendis olarak), dolayısı ile 30 gün iş yerinde bulunmam gerekmiyor. Ben osgb ile 15 gün kısmi sözleşme yaptım ama adamlar30 gün ssk yatırıyordu.