1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bir fabrikada bulunması gereken asgari yangın ekipmanı nedir?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Hasan Can Özdenli Acil Durum Ve Afet Yönetim Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri

  Yangında en önemli malzemeler bunlar. Bunlara ek kazma, 4mt, 2 mt kanca, balyoz, levye, seyyar merdiven standart olmalı. Bir müdahaleci olarak söylüyorum, yönetmelik ne diyor bilmiyorum.

  Binanın ve yangın yükünün büyüklüğüne göre motorlu testere, daire testere,12kg hilti, duman tahliye aspiratörü, jenaratör, projektör, sedye, ip merdiven, kaldırma balonu, tırmık, madenci kazması, demir testeresi, dekopaj testere atlama minderi, elzemdir bulundurulabilir. Ben her nöbet kullanıyorum, bunlarsız olmuyor. :)