1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bir firmanın içinde inşaat şantiyesi açmak risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 15 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

merhaba arkadaşlar ben 18 mayısda sınava gireceğim çalıştığımız bir firma risk analizi istedi fakat bunu en az c sınıfı uzman yapmalı dedi iyi hoş güzel fakat bizim çalışan sayımız 16 şuanda zorunlulukda yok neyse bende işin farklı boyutuna gittim risk analizini ben hazırlıyordum zaten yine ben hazırladım risk analizini sadece imzayı c sınıfı uzmana attırmam kaldı bir osgb ye gittim 250 tl atarım dedi sonra çok geldi bu bana bir tanıdığı buldum 150 tl hallettim yanlış olan biçok şey var burada aslında ama en büyük yanlış bizim çalıştığımız firmanın bunu bizden istemesi isteme lüksü yok neden ise bu firmada 16 çalışan var ve uzman bulundurmak zorunda değil şartnameye yazmamış ayrıca yazarsın o zaman anlarım ama şartnamede yoksa dur derim enteresan olaylar olmaya başladı anlayacagınız bu sektörde
  2. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    müşteri herzaman haklıdır :) çalıştıgınız firmanın iç sistem prosedürleri gereği istemişlerdir belkide. yasal zorunluluk olmamasına ragmen isteyebilir. kalitede müsteri her zaman haklı değilmi:)
  3. ouzgnl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Sektör ( Kayar kalıp, altyapı,sondaj tecrit vs. )
    Şartnamesinde olmasa bile risk analizi bir ekip işidir tek başına C sınıfı uzmanın imza atacak olması da enteresan. Şimdi şantiyelerde genel olarak isg sorumlusu istenir. Şartnamesinde yoksa uzman talep etmemeli. Sonuçta risk analizi istemesi normal, bu risk analizinide uzman birinin yapmış olmasını istemesi de normal. Ama 150 liraya 250 liraya imza atmak attırmak anormal.