1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bir Firmaya Ait Üç Farklı Sicil No'lu İşyerine Sözleşme ve Sigorta Nasıl Olmalı?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve ugur kablan tarafından 19 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. ugur kablan İSGforum Üyesi

Bir işveren'e ait üç farklı yerde işyeri ; belirli maaşla çalışan iş güvenliği uzmanının sgk sorunu her iş yerinden'de girişimi olacak ? yoksa bir yerden olup diğerlerinede sözleşme ile bakabilecekmi ?
  2. ugur kablan İSGforum Üyesi

Bir iş yeri ile belli maaşla anlaştım ;Bu iş yeri sahibinin başka iki iş yeri daha var onlarada bakmam gerekiyor sgk lı olarak işe girişlerim ve ödemelerim her iş yerinde on 'ar gün mü olacak yani toplamda 30 gün olması için .Sgk girişlerimde her iş yeri için ayrı ayrımı olacak ? Yada bir iş yerinde sigortalı olunup diğer iş yerlerine sözleşme ile bakabilrimiym konu ile ilgisi bilgisi olan arkadaşlar :(
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    her sicil no lu iş yerine ayrı ayrı iş güvenliği uzmanı ataması yapacan.herişyerinde çalışan kişi sayısına göre çalışma sürelerini bulacan ve o sürelere göre günlerin belli olacak,belli olan günler kadar ayrı ayrı sigorta girişlerini yapacaklar.

örnek;3 işyeri var firma aynı;
    çalışamaktadır ayrı ayrı 3 işyerininde Sgk sicil no farkılı ve hepsi az tehlikeli grubu olsun.

1.işyeri çalışan sayısı:50kişi-----16 saat 10 dakika-2 gün -ort

2.işyeri çalışsan sayısı:70kişi----17 saat 49 dakika-2gün -ort

3.işyeri çalışan sayısı:80 kişi---18 saat 40 dakika-2,5 gün -ort

3 ayrı sözleşme ve bakanlığa bildirecen ve hepsine gideceğin gün sayısı ve yatacak sigorta gün sayısıda belli..daimi çalışacaksanda şu an yönetmelikler 1000kişi üzeri az tehlikelide adam çalışırsa daimi diyor..toplam yatacak sigorta gün sayısı yukarıdaki hesaba göre;7 gün.
  4. ugur kablan İSGforum Üyesi

Ben bu iş yeri ile belirli bir aylık ve 30 gün sgk lı anlaştım ( Yani aylıkcı ) toplam işci sayısı 50 + 22+ 32 ben bu iş yerlerine 30/3 sgk lı kendimi yapsam. sözleşmeleride ayrı ayrı göndersem problem yaşarmıyım ?
  5. ugur kablan İSGforum Üyesi

GOSB Bağlı bir iş güvenliği uzmanı ile yaptığım görüşmede üç ayrı iş yerine 30/10 veya 10-15-5 gün çalışma gösterip sözleşmelerimi gönderebileceğimi hiç bir sıkıntı yaşanmayacağının bilgisini aldım Kısaca ek 4 sözleşmeye asıl iş yeri ve diğerlerini yazıp imzalamamı ve her iş yeri içinde sgk girişimin yapılmasını otuz günü dolduracak şekilde günlerimin ayarlanmasını kişi sayısına uyulmadan fazla yazılacak günün sıkıntısı olmadığı bilsini aldım ve bilgi aldığım kişide aynı şartlarda onay almış..
  6. palemo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sigortanı tam olarak yaptırıp yine part time olarak çalışman senin için daha uygun olabilir.
    eğer çalışma süre sınırların yeterliyse bu durumda başka bir işyeri ile sözleşme imkanı yapabilirsin.