1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bir günde 172 iş kazası oluyor! bakanlık kurs için devrede!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Türkiye'deki iş kazalarıyla ilgili rakamlar çarpıcı. Bakanlık kurs için devrede.
  Türkiye'de her gün 172 iş kazası meydana geliyor. Bu kazaları önlemek için artık işçi de işveren de iş güvenliği ile ilgili eğitim alıyor.
  haber.jpg
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın uygulamasına göre, iş yerlerindeki riskli durumların tespitinden, maske kullanımına kadar pek çok alanda kurslar veriliyor.
  RAKAMLAR ÇARPICI
  İş kazalarıyla ilgili rakamlar oldukça çarpıcı. Türkiye'de her gün 172 iş kazası meydana geliyor; bunların 4'ü ölümle, 6'sı da iş göremezlikle sonuçlanıyor. Bu kazalarının ülkemize yıllık maliyeti ise 7 milyar 700 milyon lira.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu rakamları aşağıya çekebilmek için işçi ve işverene yönelik iş güvenliği eğitimi başlattı.
  Uygulanan proje ile ilgili bilgi veren Eğitmen Dalım Dündar, "Birincisi aşaması bunun risk analizi. Risk analizinde ölçümle devam ediyoruz ve ölçüm cihazlarıyla ilgili eğitimler veriyoruz. İkinci aşama bu ölçüm cihazlarından aldıkları risk analiz sonuçlarına göre de uygun kişisel koruyucu donanımların seçimi ve kullanımına yönelik eğitimler veriyoruz" dedi.
  Türkiye'nin dört bir tarafında verilen eğitimlerden işçi de, işveren de memnun. İş güvenliği eğitimleri 2015 yılına kadar sürecek.

  trthaber-15 Mayıs 2013
  http://www.turktime.com/haber/Bir-Gunde-172-Is-Kazasi-Oluyor/223493