1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bir sorum var: çalıştığım yerde isg....

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Murat Babayigit tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Murat Babayigit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben az tehlikeli bir işyerinde çalışıyorum. Şimdi aynı işyerinde İSG uzmanı olarak atamam yapılacak ve aynı işyerine bağlı birden fazla işyerinde görev yapacağım. Benim çalıştığım firmada isg uzmanı olarak çalışabilmem için yönetim tarafından görevlendirilmem mi gerekiyor yoksa çalıştığım firma benim bağımsız bireysel bir isg uzmanı olarak değerlendirip benimle sözleşme mi yapması gerekiyor?

Acil Cevap bekliyorum
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Murat BEY
    Yanlış anlamadıysam işletmenize ait birden fazla alt birimler bulunmaktadır. İşyerinizde şu şekilde yapabilirsiniz.
    İSG KATİP üzerinden işletmenize ait diğer işyerlerini alt birim olarak tanımlatarak İÇ ATAMA yolu ile isg katip üzerinden diğer bağlı işyerleri ile sözleşme yapmanız yetecektir. Yoksa diğer şekilde tüm işyerleri sizinle ayrı ayrı İSG KATİP üzerinden sözleşme yaparak sözleşme yaptığınız sürelere ait sigortalarınızı yatıracaklardır.
    Yönetimin bir atama yazısı olması ve işyerininde isg katipte sözleşme yapması yeterli olacaktır. Diğer işletmeler ise eğer sizin alt birimleriniz yani ortak şirketleriniz ise de alt birim olarak tanıtılarak sözleşme yapmanız ve sigortanızın da tek bir şirket üzerinden yatması yeterli olacaktır.
  3. Murat Babayigit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Fatih bey teşekkür ederim. iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri Yönetmeliği'nin ekler kısmında sözleşme ve görevlendirme için yapılacak örnek sözleşme var. Oradan sözleşme örneğine göre görevlendirme de olsa sözleşme yapılması gerektiği anlaşılıyor.
    Şimdi ise başka bir soru ortaya çıktı. Ben bu işyerinde tam zamanlı çalışıyorum ve sigortam tam zamanlı olarak 30 gün üzerinden yatıyor. İş ve sağlığı ve güvenliği için sigortam çalışma saati 2 güne denk geliyor bu durumda sigortamın 32 gün yatması nasıl olacak?
  4. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    o sözleşme gereği kalktıç katıp yeter. sıgorta 32 degıl 180 gun bıle yatar sorun yok fazla yatması