1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Birden fazla işveren olması durumunda acil durum planları

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve yalcin kibaroğlu tarafından 6 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. yalcin kibaroğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Öncelikle Merhaba

Yeni işbaşı yaptığım firmanın genel merkezinde 5 katlı binada bütün grup firmalarının merkezi toplanmış durumda butun firmalar iç içe yani firma firma katlara bolunmemiş muhasebe satış bilgi işlem olarak katlar ayrılmış durumda hepsi grup firması ortakları aynı vs... acil eylem planı hazırlayacağım ama her firma için ayrı ayrı mı hazırlanmalı yoksa grup firması olduğu için tek bir acil eylem planı mı yapılması uygun olur ? sonuçta ilkyardım eğitimlerini ve yangın eğitimlerini bu düzene göre yaptıracağız ve kimi firmada 6 kimi firmada 40 çalışan var 40 elemanlı firma için sorun değil ama 6 elemanlı firma için bir ilkyardımcı bir yangın sondurmeci yollamak çok zor. Aynı binada olan grup firmaları için pratikte uygulama yapan arkadaş var mı nasıl bir yöntem izlenmeli ?
  2. yalcin kibaroğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    değerli yardımlarınız için sağolun acil durum yönetmeliğinde aradığım cevabı buldum belki benim gibi ihtiyacı olan arkadaşlar olursa burda cevabı paylaşayım

Birden fazla işveren olması durumunda acil durum planları
    MADDE 17 –
    (1) Aynıçalışma alanını birden fazla işverenin paylaşması durumunda, yürütülen işler için diğer işverenlerin yürüttüğü işler de göz önünde bulundurularak acil durum planı işverenlerce ortaklaşa hazırlanır.
    (2) Birden fazla işyerinin bulunduğu iş merkezleri, iş hanları, sanayi bölgeleri veya sitelerinin işyerlerince hazırlanan acil durum planlarının koordinasyonu yönetim tarafından yürütülür.
  3. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    bence burada birden fazla işveren var diye değerlendirmemek lazım. sonuçta grup şirketleri holdinge bağlıdır.
    sizin yerinizde olsam binadaki tüm çalışanları holding çalışanı olarak düşünür ona göre tüm uygulamaları yapardım. Müfettişlerinde bakış açısı bu. kimse size bu adam başka gruptandı nie ayırmadınız demeyecektir. Sonuçta asıl amaç iş güvenliği uygulamalarının gerçekleştirilmesi. Kurulu bile kurarken tüm çalışanları göz önünde alabilirsiniz. Acil durum planlarını oluştururkende ilkyardım eğitimlerini organize ederkende mümkün olduğu kadar tüm firmalardanda en az bir er görevli atamanızda fayda her zamna vardır. yani 6 çalışanı olan firmadanda 40 calısanı olandanda.
  4. yalcin kibaroğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tüşekkür ederim yardımlarınız için mümkün olduğu kadar her firmadan çalışan alarak listelerimi oluşturacağım.