1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışan işyeri hekimi ihtiyacı olan var mı?

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve burak b. tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. herkese merhabalar ben istanbul avrupa yakasında bireysel çalışmayı planlayan bir işyeri hekimiyim. şu an kamuda çalışıyorum ama şubat ayı içinde kamudan ayrılarak bireysel işyeri hekimliği yapmak istiyorum. 2018 e kadar geçerli çsgb onaylı iyeri hekimliği sertifikam, 2021 e kadar geçerli ilkyardım eğitici sertifikam, pnomokonyoz radyografileri okuyucu sertifikam mevcuttur. hali hazırda yaklaşık 50-60 saatlik ön anlaşma sağladığım firmalarım var. bireysel çalışan iş güvenliği uzmanları, ya da işyerleri için hekim arayışında olan işverenle isyerihekimidrburak@gmail.com mail adresinden veya 0531 267 30 43 nolu cep telefonumdan bana ulaşabilirler. herkese iyi çalışmalar dilerim.
  2. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Burak bey sizi tebrik ederim. OSGB'lerin düşük maaş politikasını kırmanın tek yolu İş Güvenliği uzmanları ile İşyeri hekimlerinin birlik olmasıdır. Bu şekilde yapılan çalışmalarla verilen emeğin ve alınan risklerin karşılığı alınacaktır.
  3. aynen katılıyorum hocam ... teşekkürler
  4. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  5. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bende sizi tebrik ediyorum burak bey c sınıfı isg uzmanıyım bireysel çalışıyorum fatura kesmem ve sözleşme yapmam gerektiğinde bir osgb ile prim üzerine anlaşıyoruz keşke istanbulda olsaydım
  6. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb ile prim üzerinden anlaşma yapma zorunluluğunuz yok hülya hanım, işverenle sigortalı olarak gösterilme karşılığında fatura kesmenize gerek kalmıyor. kolay gelsin.
  7. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    hak
    haklısınız biliyorum da nedense bazı isverenler de fatura merakı var bir de benim için sigorta yatırmayı kabul edeceklerini zannetmiyorum
  8. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatura için kdv ödemektense 1 günlük olsun sigorta yapmak daha iyi diye düşünüyorum ama dediğiniz gibi her akıl aynı seviyede değil ve işlevi aynı olmuyor.
  9. Hasan TUFAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50648
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Nur Plastik ve Madencilik San. Tic. Ltd. Şti.
    Bence sigorta yapanlar daha karlı. Ama sizde serbest meslek makbuzu kesebilrisiniz. En yakın vergi dairesinden alabilrisiniz ve orada size gerekli bilgileri verirler. Aynı zamanda OSGB 'lerden de uzak kalmış olursunuz. :)
  10. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Doğru soyluyorsunuz Hasan bey serbest fatura dediğiniz olayın prosedürü ve gideri çok.vergiye kayıt ticaret yada esnaf odasına kayıt fatura al muhasebeci tut kendi adına bagkur yada sigorta yatır hepsini karşılamak çok zor.birde nedense işverenler bireysele soğuk davranıyor
  11. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Birşey soracağım bir işyerine risk analizi yaptığımda oradan ücret almayıp sigortamı yatırmalarını talep edeceğim.sigortanın ne kadar süreli olacağını nasıl tespit edeceğim illa birgün mü olacak
  12. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O iş yerine sadece rd+adep+eğitim yapacaksanız sadece 1 gün olur ve sizde ne kadara anlaşma yaptıysanız o fiyatı alırsınız. İş yeri sizi 1 aylık sigortalıda gösterebilir ama çalıştırma mecburiyeti olmayan sınıftaysa o sekilde göstermesi işverenin işine gelmez ayrıca gösterdi diyelim o süre boyunca çalışan uzmanı olarak görüneceğiniz için her durumun sorumlusu tutulabilirsiniz. Niyetiniz o olmayabilir ama karşınızdakinin yada yasanın sizi ne olarak düşüneceğinizi kestiremezsiniz. En güzeli 1 günlük sigorta+isg katip sözleşmesi+anlaştığınız ücreti almak..
  13. ramis palabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aile hekimleri iş yeri hekimi olarak 30saat icin farklı yerlerle anlasilirsa bunlardan aldigi para icin fatura mi kescek(imkansz) yada sigortali calisanimi olacak?
    aile hekimleri isg katibe direk girebilcek mi bir bilginiz var mı acaba?
  14. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Aile hekiminin iş yeri hekimi olarak çalışabilmesi için öncelikle iş yeri hekimi belgesi almış olması lazım, daha sonra da çalıştığı kurumdan izin alması lazım.
    Bunlar tamamsa çalıştığı özel iş yerinde sigortalı olacak ve ISG-Katip'ten bu iş yeri ile sözleşme imzalayacaktır.