1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışan uzman hakkında yorumum

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Halil İbrahim Pak tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    önemli bir konu bugüne kadar tam tersi söylendi forumda bana eminmisiniz?
  2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Fiili olarak 3 yıl çalışmış ibaresi var mevzuatta; bu fiiliyat ayda 30 saat iş güvenliği uzmanı çalıştırması gereken firmaya bakan uzman için olan süredir.Kalan saatlerde kendi diğer işlerini yapabilir.Kalite çevre müh. artık ne ise..Bunu sgk primleri ile ölçemezler.Akla mantığa da sığmaz..
    Ben serbest çalışıyorum,sgk primlerim de gerektiği kadar yatıyor..
    Hergün birşeyler değişiyor,orası doğru..Ancak bizde savunmamızı ona göre yaparız yada hakkımızı ararız gerekirse..
  3. Furkan Yavuz İlhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2324
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuğba Hanıma katılıyorum. ben de bireysel çalışıyorum ve çalıştığım firmalar, çalıştığım süre kadar sigortamı yatırıyorlar. B sınıfı olabilmek için, 3 yıl çalışmalı diyor. prim gün sayısı ile ilgili detaylı bir bilgi vermemiş. benim anladığım ayda 10 saat bile çalışsak, 3 yıl sonucunda B sınıfı imtihanlarına girebilmek için, yeterli süreyi doldurmuş oluyoruz.
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    benim sorumlu müdürlük ve isg uzmanlığı hakkında bir konu başlığım vardı orayı incelerseniz aynen de bu soruyu sormuştum ama dedilerki o zaman tam zamanlı ssk ayda 30 yani yatıyosa artı birde isg uzmanlık yaptığınız sürenin ssk primi yatacak denmişti kafam karıştı şimdi
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    karıştırmayın kafanızı,yorumlar kişiye göre değişebilir.Mevzuat değişebilir,ancak kimse size 3 gün çalışılması gereken yerde30 gün sigorta yapmalısın yoksa kabul etmiyorum diyemez,aksini düşünen olabilir tabiki var ise de dayandığı noktayı belirtsin.
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Tugbaya katılıyorum kesikli olabilir mevuzat buna müsade ediyor. Fatma hanım sorumlulu müdürlük ile ilgili mevzuatınıza bakın İSG tarafından baktıgınızda sorun yok ama sorumlu müdüdürlük mevzuatınız buna izin vermeyebilir. Son yönetmelikle sanırım sorumlu müdürler tek yere bakabılıyorlar
  7. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim cevap yazdığınız için.En fazla 10 firmaya bakabildiğimizi bilmiyodum.Böyle olduğuna eminmisiniz bunun?peki nerede geçiyor bu durum?Aslında böyle bir sınırlama olması da mantıklı gerçi
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    10 firma tespitinde sanırım bu arkadaş dk hesaplamarından ulaşmış mevzuat diyorki
    İş güvenliği uzmanlarının çalışma süreleri
    MADDE 12 – (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
    a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 60 dakika.
    b) Diğer işyerlerinden:
    1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.
    2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika.

3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 20 dakika.
    buna göre 217 saatiniz var ayda hesaplamanızı yapabilirsiniz....
  9. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kurstayken hocamızın 3 yıl boyunda ayda 6 gün ssk priminiz ödenmeli demişti ancak neye dayanarak böle bişey söylediğini bilmiyorum..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Haziran 2013 ---
    Kurstayken hocamızın 3 yıl boyunda ayda 6 gün ssk priminiz ödenmeli demişti ancak neye dayanarak böle bişey söylediğini bilmiyorum..
  10. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sorsaydınız keşke...