1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışma hak. yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve akınoz1 tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. akınoz1 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar bireysel iş güvenliği yapmak istiyorum firmalar beni bordrolarında farzedinki 5 saat ise çalışma süresi 1 gün olarak SGK mı yapacak. Birde iskatipten sözleşme yapıp. Çalışmaya başlıyabiliyormuyuz? Birde fiyat teklifi verirken işçi başına mı? Fiyat veriliyor ve ücret ortalamaları ne? Yardımcı olursanız sevinirim.
 2. erdal salkaya İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  sgk da saatlik çalışmaya ilişkin herhangi bir uygulama yok 1 saat de hizmet verseniz 5 saat de hizmet verseniz 1 gün sigortalı olmak zorundasınız.isg katip de sözleşme siz yapamazsınız ancak anlaştığınız firma e devlet yetkilisi sözleşme yapar sizde isg katip üzerinden bu sözleşmeye onay vererek sisteme giriş yapmış olursunuz.Fiyat teklifi verirken 6-8-12 dakika uygulamalarını göz önüne almanız ve bu dakikaları çalışan sayısı ile çarparak toplam çalışma süretini saat olarak belirlmeniz gerekmektedir.isg katip dakika bazlı görev ataması şuan için yapamamaktadır.fakat bununla ilgili bir çalışma bakanlıkta yürütülüyor.bu yüzden de çalışma süreleriniz şimdilik saat olarak tanımlanacaktır.B sınıfı uzman saati piyasada yaklaşık 120-160 tl arasında ücretlendirilmektedir.BAŞARILAR İYİ ÇALIŞMALAR
 3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Prim günlerle çoğalan uzmanlarla ve ayrıca mantar gibi türeyen OSGB ler sayesinde bireysel çalışabilmek artık zor. İşveren sizin diğerlerinden farkınızı görmedikten sonra, fatura kesen vergiden düşebilen ve toptan ucuz hizmet alan OSGB lerden hizmet alacak.
 4. akınoz1 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  sadece isg katipten sadece sözleşme ile iş güvenliği yapabilirmiyim?
 5. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Evet yapabilirsiniz (kamuda çalışmıyorsanız), sözleşmeyi ISG-Katip'ten yaptıktan sonra bir çıktısını alıp işverene imzalatın, dosyanızda saklayın.
 6. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  verdiğiniz hizmetle alakalı bir durum bu. eğitim kısmında iş yerinde görevli uzman verebilir dediğine göre sigortasız sıkıntı ama risk değerlendirmesi ve acil durum planı için serbestsiniz