1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışma ve osgb'den destek alma

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve KaraV tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. KaraV İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba

ben serbest çalışan mühendisim.

Mühendislik şirketim var.

Serbest İş güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorum.

Hekimlik konusunda OSGB den destek almak istiyorum.

1. yol.
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANININ FATURA KESMESİ

OSGB bana hekim hizmetinden dolayı fatura kesecek.
    Bende hekimlik hizmetinin faturasını ve İş güvenliği uzmanı hizmetinin faturasını birleştirip vatandaşa keseceğim.

2. yol
    OSGB NİN FATURA KESMESİ

İş güvenliği uzmanı hizmetinin faturasını ben OSGB ye keseceğim.
    OSGB de İş güvenliği uzmanı hizmetinin faturasını ve hekimlik hizmetinin faturasını birleştirip faturayı vatandaşa kesecek.

Bu 2 yolda ,
    mali açıdan ve mevzuat açısından sorun varmı ?
  2. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel sektör / Bakım Müdürü
    KaraV sizin işiniz oldukça karışık.

Sözleşme yapacağınız işyerleri sizin OSGB olmadığınızı bildiğine göre neden OSGB den değilde aracı koyarak sizden hekim hizmetini alsın ??? İşveren hekim için OSGB ye gidecekse uzmanlığı neden sizden alsın??? Araya OSGB yi sokarsanız işin tamamını elinizden alabilirler dikkatli olun...

En iyisi bir hekim arkadaşla anlaşın ve beraberce işverene giderek anlaşmaları tamamlayın ( bu arada takım çıkartmak için birde diğer sağlık görevlisi bulmalısınız ).

Mühendislik şirketiniz üzerinden fatura kesemiyorsunuz. İşyerleri ya OSGB ler ile çalışıp işi faturalandırabiliyor yada iş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimini kendi çalışanı olarak kısmi süreli sözleşme yapıp SGK sını devlete ödeyebiliyor...
  3. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    siz mühendislik şirketinden osgb ancak ve ancak iş güvenliği danışmanlık faturası kesersiniz ki o sizin işinizi görmez çünkü danışmanlık firmaları uzmanlık hizmeti veremez. Szi osgb ye fatura kesseniz bile osgb ile isg katipten sözleşme yapmadıkça yani osgb nin adamı olmadıkça o firmaya bakamazsınız. Osgb nin uzmanı olacaksanız fatura ile de uğraşmayan kısmi zamanlı uzmanlık sözleşmesi yapın gitsin. Sizin yol ancak şöyle olur. Siz bireysel anlaşırsınız sigortalı olarak o işyerinde gözükürsünüz.İllaki fatura istiyorlarsa danışmanlık faturası kesersiniz. Osgb de doktorunu gönderir oda kendi faturasını keser. Abdi Turan beye katılıyorum. Kendi serbest hekiminizi bulun her ikinizde işyerinde sigortalı olun. İllaki fatura isteyenede mühendislik firmasında danışmanlık faturası kesin..