1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışma

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve UĞUR OĞUZ tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. UĞUR OĞUZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31782
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    oğuz danışmanlık
    arkadaşlar 18 ağustos sınavını geçtim şu an isg katip sisteminde kayıtlı c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Peki bireysel olarak çalışmak istiyorum ama nasıl??? yol gösterebilecek olan varmı?? ben bireysel olarak risk analizi acil durum eylem planı ve eğitimleri vermek istiyorum bu süreç nasıl işliyor bide eğitim vermek için bazı olması gereken durumlar varmış... bunlar nelerdir hizmet karşılığında nasıl fatura kesebilirim. Yani açıkçası bana uzman olmuş iş bağlamış ama nasıl yapabileceğini bilmeyen biri için süreci anlatmada yardımcı olabilecek varmı kesin bilgilerle. Şimdiden çok teşekkürler
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Önce bireysel bir şirket kurun. Risk analisi ve acil eylem planı için fatura isteyecekler. Faturayı şirketinizden kesecekseniz. Bazı masrafları da şirketten gösterip vergiden düşersiniz.

Eğitim vermek için eğitim verdiğiniz firmanın sizi eğitim süresi döneminde sigortalı göstermesi gerekiyor.
  3. hem şirket sahibi olup hemde başka yerde sigortalı görünemezsiniz
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ee o zaman eğitim veremeyecek miyiz?
  5. şirketi bir yakınınızın adına açıp siz çalışan görünebilirsiniz .eğitim için bu şekilde sigortalı olabilirsiniz
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet bu mantıklı :) Bu hafta kendi adıma şirket kuracaktım. Hemen bir arkadaşımın adına kuruyorum.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ezel hanım insanları yanlış yönlendirmeyelim bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim en son değişikliklere göre bir kişi hem ssk lı hemde bağkurlu olabiliyor yani buda hem şirket sahibi hemde hemde sigortalı olanabiliniyor demektir.kaldıki bu şekilde çalışan tanıdıklarım mevcut.devlet için paranın nerden geldiği pek fark etmiyor:)hatta aynı anda birçok şirketten ssk nız da yatabilir.benimde böyle çalıştığım dönemler oldu.
  8. SİZ VARSINIZ YA DÜZELTME YAPARSINIZ
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu durumda şirketi kendi üzerime mi kuruyorum ? :)
  10. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    neden şirket kuruyorsun ki uzmanım. madem eğitim için sigortalı olacaksın o firmada, faturaya gerek var mı ?
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hocam ben risk analisi ve Acil D.P yapmak için şirket kuruyorum. Ama bir arkadaş şirket kurarsan aynı zamanda sigortalı olup eğitim veremezsin demişti. Şu an onun tartışması :)
  12. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tamam ben anladım da. risk analizini ve acil eylemleri hazırla. eğitim vermek için sigortalı olduğunda, o firmanın kısmi personeli huviyetine bürüneceksin. faturaya gerek kalmayacak.

demek istedim.
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    ama eğitim vermeden RD vs yaparsak. fatura isteyecekler hocam :) onun için şirket kuruyorum.
  14. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sen bilirsin dersen kavga çıkmazmış

sen bilirsin uzmanım ;)
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    yok inanki ben bilmem daha kolay bir yol varsa söyle.. ben ağırlıklı olarak RD yapacağım çünkü :)
  16. y.duygu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benimde bir sorum olacak
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ekim 2013 ---
    Tam zamanlı iş güvenliği uzmanlığı yapıp aynı zamanda kendi şirketinizi kurup risk analizi,acil durum planı vs. yapılabiliyor mu?
  17. UĞUR OĞUZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31782
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    oğuz danışmanlık
    yani şimdi ben şirket kurmadan bir firmayla anlaşıp o firmanın risk analizini ve acil durum eylem planını yapabiliyorum eğitim vereceğim bi gün ayarlayıp o gün o firma beni sigortalı gösteriyor ve ben eğitimi verebiliyorum demek istiyosunuz tamam herşey ama bu devlet 10 kişinin altında olan yerlere yardım yapıyosa mecburen fatura isteyecektir. Havada kaldı
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    değerli üyeler burada tartışılan fatura fiş vs. konuları tamamen maliyeyi ilgilendiren çsgb ile alakası olmayan konulardır. şu cümleyi bu foruma 50 kere yazdım ama tekrar yazmakta fayda var galiba, bakanlık işyeri denetimlerinde yapılan analizi görmek ister bu analizin faturasını değil.bu yüzden işyeri ile anlaşmanızda fatura mevzusu tarafların takdirine kalmıştır. şirket kurarak veya anlaşmalı olduğunuz bir yetkin bir şirketin üzerinden kesebilirsiniz yada kesmezsiniz iş yeri ile o şartlarda anlaşırsınız.bunlar sadece teferruattır sizin bireysel olarak rd ve acil eylem planlarını hazırlamanıza engel teşkil etmez.eğitim mevzusunuda o iş yerinde bir veya birkaç (ne kadar mesai harcanacaksa)günlük sigorta yatırılarak çözülebilir. bu arada hem şirket sahibi hemde sigortalı olmak ta herhangi bir sakınca yoktur.tanıdığım işyeri hekimlerinin yarısı bu şekilde çalışıyor zaten.ama ben mali uzman değilim yinede bir mali müşavire danışmakta fayda var.umarım faydalı olabilmişimdir hepinize kazasız günler diliyorum.....
  19. yclgndgd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bireysel olayı bitti.. artık akredite olmuş kurum ve kuruluşlardan alınacak dıyor yen yonetmelıkte..
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    nası yani :)