1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışma

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve UĞUR OĞUZ tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. UĞUR OĞUZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31782
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    oğuz danışmanlık
    teşekkürler fatma hanım
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

devlet RD de yardım yapmıyor
    uzman ve hekimde çalıştırma zorunluluğunda daha sonra açıklayacağı bir şekilde destek verecek
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---

sen arasana beni
  3. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Ben hem şirket ortağıyım hemde sigortalıyım. Sadece hem bağkur hemde sigortanız yatmaz.
  4. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR ÇOK ACİL CVP PLS TAM ZAMANLI İSG UZMANI OLARAK ÇALIŞTIĞIMIZDA AZ TEHLİKELİ BİR İŞYERİNDE TEMEL İSG EĞİTİMLERİNİ BİZ VEREBİLİYORMUYUZ C SINIFI UZMAN OLARAK YOKSA OSGB DEN Mİ TALEP EDİLİYOR EĞİTİMLER
  5. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Büyük harfle yazman konunun aciliyetini gösteriyor herhalde. C sınıfı uzman olarak temek isg eğitimlerini tabiki de verebilirsin. Aslında bunu sınav sorusu yapmak lazım, belki o zaman C sınıfı uzmanlar, daha hakim olurlar ^^
  6. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen kendi hesabına berber e de ben çok takılmıştım allah razı olsun ozaman bu açıklama kısmi süreli iş sözleşmelerindede eğitim verebiliriz demek tir değilmi ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---
    bide arkadaşım son bu soru dışarıdan eğitimleri verebiliyormuyuz risk değerlendirmeleri gibi
  7. GoncaUysal85 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34633
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi biz bireysel olarak risk analizi ve acil eylem planıyapamıyormuyuz ?
  8. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yapabilirsiniz
  9. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Erişler Gıda San. Tic. A.Ş.
    Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı. Firmamda kalite kontrol bölümünde çalışıyorum aynı zamanda iş yerinin iş güvenliği uzmanlığını yapmaktayım. Çalışan sayısına göre 7,5 gün çalışmam gerekiyor iş güvenliğinde. Firmamızda birde taşeron firmamız var. 50 den az çalışanı ve yükleme istifleme yapıyorlar. Bu firmaya RD, AEP yapabiliyorum. Eğitimlerini vermem için ne yapmam gerekiyor.
  10. ranakalfa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49447
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yahya Bey,İSG uzmanı iken farklı bir işi yapmamız yasak değil mi?Burada bir arkadaş,çalıştığı firmasında hem çevre görevlisi hem de isg uzmanı olarak göründüğü ve imzaları olduğu için,firmanın ceza yediğini belirtmişti.
  11. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Rana Hanım İsg uzmanı görevini yaparken başka iş verilmez. Benim sormak istediğim ben zaten firmada tam zamanlı olarak çalışıyorum. Ayda 7.5 gün isg uzmanı olarak İsg-Katip üzerinden sözleşme imzalayacağım diğer kalan günler için ise normal sigortalı gözükeceğim. Sigortalı olarak çalıştığım günlerde taşerona eğitim verebilirmiyim?
  12. ranakalfa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49447
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne yazık ki Yahya Bey, o konu hakkında bilgi sahibi değilim.
  13. dilek_çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59165
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bireysel çalışan varsa nasıl bir yol izlememiz gerektiğini anlatabilrmi?ne yapacağımı bilmiyorum
  14. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teşekkürler Rana Hanım
  15. Erdal Sarıgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çevre görevlisinin başka bir işte çalışması yasak, iş güvenliği uzmanı için böyle bir şey yok. Bizimle ilgili mevzuatta karşılaşmadım ama çevre görevlilerini ilgilendiren mevzuatta var böyle bir şey.
  16. mtaka İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yapılabilir sıkıntı olmaz.
    Çalıştığım firmada hem imalat mühendisiyim hemde isg uzmanıyım.
  17. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tam zamanlı isg uzmanıysanız aynı zamanda kısmi süreli uzmanlık yapamazsınız ama bireysel olarak rd, adep, eğitim i osgb üzerinden yapabiliyorsunuz.
  18. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Fatma hanım bu son cümleyi "hatta aynı anda birçok şirketten ssk nız da yatabilir.benimde böyle çalıştığım dönemler oldu" anlamadım. birçok şirketten gün gün toplam 30 gün prim yatabilirmi demek istediniz yoksa 30 biri 30 diğeri bi 30 da başka şirket şeklindemi????
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    30+30+.........
  20. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sormak istediğiniz aslında bireysel olarak nasıl çalışılacağı. Bu sizin kendi özelliklerinize bağlı. Mezun olduğunuz okul sizi bazı sektörlere yaklaştıracaktır. O sektörlerde mezuniyetinize uygun bir iş ve üstüne de uzmanlık yapmak en uygun yol gibi görünüyor. Onun dışında yasalara uygun olmasına rağmen sadece iş güvenliği uzmanı olarak hizmet vermek zor bir uğraş. Çünkü büyük sayıda çalışanı olup sizin vaktinizin büyük bölümünü doldurabilecek işletme çok az. Az çalışanı olan onlarca firmaya gidip her birinde az az çalışmak pek akıllıca görünmüyor. OSGB'ler bunu ticarete dökmüşler ve kendilerince yapıyorlar.

Başkalarından tavsiye isteyecek kadar az bilgiyle yola çıkıp bu iş nasıl yürütülebilir? Bu yolda yalnız yürüyen bir uzman pazarlama yapacak, uzmanlık yapacak, karşılaştığı problemleri çözmek için araştıracak, yazacak, çizecek, evrak peşinde koşacak.

Benim bakış açıma göre iş güvenliği uzmanlığı, mühendisliği tamamlayıcı, pazarlanabilirliği artırıcı bir unsur.

Çevresi olan amcanız, dayınız vardır, "Bizim yeğen sizin iş güvenliğini yapsın" der o zaman olur. Pazarlama yok. Mis gibi gider birkaç firmanın iş güvenliği uzmanlığını yapar ve yaptıkça da işi kavrarsınız.

Yok mutlaka bireysel iş güvenliği uzmanlığı yapacaksanız, bu sitede her türlü talimat, prosedür, form mevcut. Kütüphaneden indirip, güncel olmayanları mevzuata uygun hale getirip iş aldığınız yerlerde kullanın.