1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel çalışma

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve UĞUR OĞUZ tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    ama emeklilikte primleriniz toplanırken sadece bir 30 alınacak bunu biliyosunuzdur artı bunun yasal olmadığı için suç olduğunu söyleyenler var..
  2. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Rd-Acep-eğt yapılan 50den az çalışanı olup az teh yerlerde onaylı deftere gerek var mı ?
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şimdi alper bey bazı sektörlerde ve bazı durumlarda mevzuat ayrı ayrı 30 gün yatırılması gerektiğinden bahsediyor.mesela örn. vermek gerekirse madeni yağ fabrikasında sorumlu müd.te 5 ayrı fb de müdürlük yapılabilir ve epdk da ayrı ayrı tam zamanlı yatırılması gerekliliğinden bahsediyor.
  4. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Gerek yok
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    neden gerek yok Hakan Bey ?
  6. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sadece rd, adep, eğitim yapacaksanız gerek yok ama sözleşmeli iş yeri uzmanı olarak devamlı çalışacaksanız şart, çünkü devamlı bir ortam kontrolü ve rd revize yapmanız söz konusu.
  7. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    A.T sınıfta 50 kişi altına İGU ve İH zorunluluğu şu an için yok. Ancak işyeri ben İGU ve İH ile sözleşme yapayım veya bu hizmeti OSGB' den alayım derse yapabilir. Onaylı defter İGU ve İH' nin olması ve öneri ve tespitlerini yazılı bildirimi durumunda gerekli.
  8. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    1) 4857 sayılı İş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/7/2016 tarihinde,
    2 Ağustos 2013 CUMA

Resmî Gazete
  9. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1 çalışanı olan bir site Rd ve Acep ini kendi yaptı. peki o çalışanın eğitimi ne olacak.
  10. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğitim veren kurumlardan (osgb) yada 1 günlük kısmi sözleşmesi ve sigortası yapacağı isg uzmanından alacak.
  11. Toplum sağlığı merkezleri 40 tl karşılığında sertifika veriyor:)